Araştırmacılardan Sendikamıza Teşekkür Ziyareti

Araştırmacılar Dayanışma Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ADYED) Başkanı Ünsal Aydemir ve yönetim kurulu üyeleri Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Araştırmacı kadrosuna geçen personel için mahsuplaşmaya esas gelirleri belirlenirken, personelin aldıkları döner sermayeleri yerine ek ödeme oranları esas alındığından araştırmacıların ciddi maddi kayıplar yaşadıklarını belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, araştırmacı kadrosuna atanan kamu görevlilerinin hem kariyer anlamında bir düşüş yaşadığını hem de mali açıdan aylık ve yıllık gelirlerinde yüzde elliye varan bir azalma olduğunu söyledi.

MEMİŞ: MAĞDURİYETİN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALARDA SON NOKTAYA GELİNDİ

Mağduriyetin giderilmesi için konuyu gerek kurum idari kurul toplantılarında gerekse toplu sözleşme masasında gündeme getirdiklerini belirten Memiş, sorunu Sağlık-Sen eski Genel Başkanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar aracılığıyla bir dosya halinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Mayıs ayında ilettiklerini söyledi.

Torba yasa görüşmeleri öncesi Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın’la da bir görüşme yaptıklarını ifade eden Genel Başkan Memiş, çıkarılacak torba yasa ile birlikte araştırmacıların yaşadığı mağduriyetin son bulacağını ifade etti.

Araştırmacılar Dayanışma Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ünsal Aldemir de Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’e araştırmacıların mağduriyetinin giderilmesi için yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. TBMM’den çıkacak olan torba yasa ile birlikte sorunun çözülmesini beklediklerini ifade eden dernek yöneticileri Sağlık-Sen Genel Başkanı’ndan konuya olan desteğini sürdürmesini talep ettiler.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo