Tüm Teşkilatımıza Sonsuz Teşekkürler

 

Son iki yıldır Türkiye’de en çok büyüyen sendikası Sağlık-Sen, aynı başarısını bu yıl da devam ettirerek, 103 bin 500 üyeyle yetkisini perçinledi.

 

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, 2009 yılı toplu görüşmelerinde çalışanların hakları adına iyi bir performans gösteren sendikamızı bu yıl da yetkiyle ödüllendirdi.

 

Memur sendikalarının üye tespit tutanakları tüm resmi kurumlarda imzalandı. Son iki yılda en çok büyüyen sendika olan sendikamız, yaklaşık 400 bin memurun bulunduğu sağlık ve sosyal hizmet kolunda, 93 bin 705 olan üye sayısını 103 bin 500’e çıkartarak 2010 yılında da en çok üye artışı gerçekleştiren sendika oldu.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, yetkiyi ilk defa geçen yıl aldıklarını hatırlatarak, “Sağlık-Sen’in yetki döneminde tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları etkili ve çözüm odaklı sendikacılık anlayışıyla tanıştılar. Çalışanlarımız için elde ettiğimiz kazanımlar, bu yıl da yetkiye ulaşmamızda en önemli etken olmuştur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Sendikamızın 2010 yılına ilişkin sendikal hedeflerine de değinen Genel Başkan, “Sağlık-Sen olarak başta döner sermaye adaletsizliğinin son bulması, döner sermaye gelirlerinin emekli keseneğine yansıtılması, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, insan onuruna yaraşır çalışma koşullarının sağlanması için hizmet sendikacılığı mücadelemizi daha azimli ve kararlı şekilde sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

SAĞLIK BAKANLIĞINDA YİNE YETKİLİYİZ

 

Sağlık Bakanlığında 25 Mayıs 2010 tarihinde yapılan toplantıya Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Metin Memiş katıldı. Tarafların imza altına aldığı üye sayılarına ilişkin tutanağı sendikamız adına Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Metin Memiş imzaladı. 

 

İmzalanan tutanakla Sağlık Bakanlığındaki üye sayımızı 87 bin 987 üyeden, 96 bin 864 üyeye çıkartarak, yetkimizi tescilledik. 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo