Şiddetle Kınıyor ve Lanetliyoruz

 

Terörist devlet İsrail’in Filistin'e insani yardım götüren gemiye yaptığı baskını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

 

Terörist devlet İsrail’in Filistin'e insani yardım götüren gemiye yaptığı baskını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Mazlum Filistin halkına  insani yardım götürmekten başka amacı olmayan  ve İsrail askerleri tarafından vahşice öldürülen  şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, milletimize ve tüm İslam alemine başsağlığı dilerken, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

 

Bu saldırı tüm insanlığa karşı yapılmış bir saldırıdır. Başta milletimiz olmak üzere bütün insanlık bu vahşete seyirci kalmayacak, gerekli  tepkiyi gösterecektir.

 

Haydut devlet İsrail, sadece insani yardım taşıyan  gemilere saldırarak  uluslar arası  hukuku ihlal etmiş ve suç işlemiştir.  Bu saldırıyı yapanlar ve  saldırı emrini verenler derhal  uluslar arası mahkemelerce yargılanarak hak ettikleri  ağır cezalara çarptırılmalıdır.

 

Kadın, çocuk, yaşlı ve yardım konvoyu demeden insanlara saldıran ve bunu  bir alışkanlık haline getiren İsrail’in uluslar arası meşruiyeti olamaz, olmamalıdır.

Son katliamdan sonra  tüm dünya devletleri ve uluslar arası kuruluşlar  bu katil devletin   uluslar arası meşruluğunu tartışmaya açmalıdır.  

 

Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya ülkeleri,  katil devlet İsrail’le askeri ve  ekonomik işbirliğini tamamen bitirmelidir. Diplomatik ilişkilerine son vermelidir.

 

Türkiye, İsrail büyükelçisini acilen Ankara’ya çağırmalı, İsrail büyükelçisini de sınır dışı etmelidir.

Tüm dünya ülkeleri  ambargo uygulayarak İsrail’i tecrit etmelidir. Spor etkinlikleri başta olmak üzere  İsrail tüm uluslar  arası yarışmalara sokulmamalı,  uluslar arası resmi ve  sivil tüm kuruluşlardan üyeliği silinmelidir.

 

Buradan sessiz kalarak bu suça  ortak olan Birleşmiş Milletler (BM), İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) ve diğer uluslararası kuruluşlara sesleniyoruz:  İnsanlık İsrail’in zulmü altında eziliyor, daha ne diye susuyorsunuz. Uluslar arası yaptırımları niye yürürlüğe koymuyorsunuz?

 

Uluslararası bütün insani kuruluşlar, İsrail’in bu saldırısına karşı ortak tavır geliştirmelidir. Uluslarası insan hakları dernekleri, bu insanlık ayıbını ortak bir bildiri ile kınamalı ve İsrail ve İsrail’le bağlantılı kuruluşların uluslararası toplumdan dışlanması için girişim başlatmalıdır.

 

Filistin’e insani yardım ulaştırma çalışmalarıyla birlikte ülkemizde terörist saldırıların artması da son derece manidardır. İsrail ordusunun Akdeniz sularında insani yardım gemilerini taciz ettiği dakikalarda Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde teröristlerce askeri birliğe düzenlenen saldırıda 6 askerimiz şehit olurken, 9 askerimiz de yaralanmıştır. Dün ise, Şırnak’ta çıkan çatışmada 3 askerimiz ile Siirt’te pusuya düşürülen 3 korucu şehit olmuştu.

 

Bu hususun da üzerinde durulması, ülkemiz içindeki terör hareketlerindeki terörist devlet İsrail’in etkisinin araştırılması gerekmektedir. İsrail’den böyle bir hainlik gerçekleştirmesi, yurtiçindeki hainlerin de bunun taşeronluğunu üstlenmesi beklenmeyecek bir durum değildir.

 

Bu vahşi olay karşısında milletimizin  meşru hukuk içerisinde göstereceği  her türlü tepki yerinde ve anlamlı olacaktır.

 

Bu duygular içinde  tekrar tüm insanlığın başı sağolsun diyor, şehitlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo