Terörist Devlet İsrail’i Şiddet ve Nefretle Kınıyoruz

 

Konfederasyonumuz Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu İsrail’in, İnsani Yardım Konvoyu’na saldırarak insanlık suçu işlediğini, uluslararası arenada dışlanması gerektiğini söyledi.

 

Konfederasyonumuz, Memur-Sen, İsrail büyükelçiliği ile elçilik rezidansı önünde protesto gösterisi yaptı, büyükelçiliğe siyah çelenk bıraktı. Genel Merkez Yöneticilerimiz de protesto mitingine katıldı.  

 

HAYDUT DEVLET İSRAİL

Büyükelçilik önünde yapılan protesto gösterisinde konuşan Gündoğdu, terörist devlet İsrail’in Filistin'e insani yardım götüren gemiye yaptığı baskını şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini kaydetti. Bu saldırının bütün insanlığa karşı yapıldığını ifade eden Ahmet Gündoğdu, “Bütün insanlık bu vahşete seyirci kalmayacak, gerekli  tepkiyi gösterecektir. Haydut devlet İsrail, sadece insani yardım taşıyan  gemilere saldırarak  uluslar arası  hukuku ihlal etmiş ve suç işlemiştir.  Bu saldırıyı yapanlar ve  saldırı emrini verenler derhal  uluslar arası mahkemelerce yargılanarak hak ettikleri  ağır cezalara çarptırılmalıdır” şeklinde konuştu.

 

KATİL İSRAİL DEVLETİNİN ULUSLARARASI MEŞRULUĞU TARTIŞMAYA AÇILMALIDIR

Türkiye’nin, İsrail büyükelçimizi Ankara’ya çağırmasına ek olarak İsrail büyükelçisini de sınır dışı etmesini isteyen Ahmet Gündoğdu, “Son katliamdan sonra  tüm dünya devletleri ve uluslararası kuruluşlar  bu katil devletin uluslar arası meşruluğunu tartışmaya açmalıdır.   Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünya ülkeleri,  katil devlet İsrail’le askeri ve  ekonomik işbirliğini tamamen bitirmelidir. Diplomatik ilişkilerine son vermelidir. Tüm dünya ülkeleri  ambargo uygulayarak İsrail’i tecrit etmelidir. Spor etkinlikleri başta olmak üzere  İsrail tüm uluslararası yarışmalara sokulmamalı,  uluslararası resmi ve sivil tüm kuruluşlardan üyeliği silinmelidir” dedi.

 

ULUSLARARASI YAPTIRIMLAR YÜRÜRLÜĞE GİRMELİDİR

Birleşmiş Milletler (BM), İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) ve diğer uluslararası kuruluşlara da seslenen Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, İsrail’in zulmü altında ezilen insanlık için uluslararası yaptırımların bir an önce yürürlüğü girmesi gerektiğini kaydetti.

 

 

İSRAİL VE İSRAİL'LE BAĞLANTILI KURULUŞLAR ULUSLARARASI TOPLUMDAN DIŞLANMALI

Uluslararası sivil toplum kuruluşlarına da çağrıda bulunan Gündoğdu, uluslarası insan hakları derneklerinin, bu insanlık ayıbını ortak bir bildiri ile kınamasını , İsrail ve İsrail’le bağlantılı kuruluşların uluslararası toplumdan dışlanması için girişim başlatması gerektiğini dile getirdi.

 

 

 

TERÖR SALDIRISI İLE İSRAİL SALDIRISI AYNI GECE GELDİ

Filistin’e insani yardım ulaştırma çalışmalarıyla birlikte ülkemizdeki terörist saldırıların artmasının da son derece manidar bulduklarını dile getiren Ahmet Gündoğdu, bu konuda şunları söyledi: “İsrail ordusunun Akdeniz sularında insani yardım gemilerini taciz ettiği dakikalarda Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde teröristlerce askeri birliğe düzenlenen saldırıda 6 askerimiz şehit olurken, 9 askerimiz de yaralanmıştır. Dün ise, Şırnak’ta çıkan çatışmada 3 askerimiz ile Siirt’te pusuya düşürülen 3 korucu şehit olmuştu. Bu hususun da üzerinde durulması, ülkemiz içindeki terör hareketlerindeki terörist devlet İsrail’in etkisinin araştırılması gerekmektedir. İsrail’den böyle bir hainlik gerçekleştirmesi, yurtiçindeki hainlerin de bunun taşeronluğunu üstlenmesi beklenmeyecek bir durum değildir.”

 

Konuşmasının sonunda, İsrail askerleri tarafından vahşice öldürülen şehitlerimize  Allah’tan rahmet dileyen Gündoğdu, şehit yakınlarına, milletimize ve tüm İslam alemine de başsağlığı diledi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo