Katil İsrail’e Lanet, Filistin’e Özgürlük Mitingi, Pazar Günü Yapılacak

 

Konfederasyonumuz Memur-Sen, Hak-İş, AGD, Alperen Ocakları, Mazlumder ve İHH tarafından organize edilen ‘Katil İsrail’e Lanet, Filistin’e Özgürlük' mitingi, 6 Haziran Pazar günü, Ankara Sıhhıye Meydanı’nda yapılacak.

 

GÜNDOĞDU: GENİŞ KATILIM BEKLİYORUZ

Mitingle ilgili basın toplantısı, Hak-İş Genel Merkezi’nde düzenlendi. Toplantıda konuşan Konfederasyonumuz Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, 6 örgütle miting kararı aldıklarını belirterek, bu mitingle İsrail devletinin katliamını kınarken, Filistin’e destek vermeyi amaçladıklarını söyledi. Gündoğdu, Ankara çevresinde bulunan 35 ildeki teşkilatlarını da mitinge dahil ettiklerini kaydetti.

 

İsrail’in yıllardır bir mağduriyet yaşattığına dikkat çeken Gündoğdu, “İnsanı yardıma yapılan saldırı, bir sorumluluk ortaya çıkarmıştır. Basın özgürlüğü ayaklar altına alınmıştır. Gözaltına aldıkları kişilerin insani ihtiyaçlarını bile karşılamayan bir İsrail ile karşı karşıyayız” şeklinde konuştu. Düzenleyecekleri mitingde, Filistin’e uygulanan her türlü ambargonun kaldırılması, sorunun kalıcı çözümü için, dünya ülkelerinin Filistin’i tanıması ve bu önerileri gerçekleşene kadar, dünya devletlerinin İsrail’e ambargo uygulamasını isteyeceklerini ifade eden Gündoğdu, “Kulak çekmeyle geçiştirilmeyecek bir olayla karşı karşıyayız. Ekonomik ambargolar başta olmak üzere, İsrail’in bir daha yanlışlık yapmaması için gerekli bütün müeyyideler uygulanmalıdır” dedi.

 

Şehit cenazelerinin geldiği, vatandaşlarımızın ülkelerine döndüğü zaman, bu hassasiyetimizin sona ermemesi temennisinde de bulunan Gündoğdu, ödenen bedelin karşılıksız kalmamasını istediklerini, bütün siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarını mitinge destek olmaya çağırdı.

 

USLU: VİCDAN SAHİBİ HERKES, TEPKİ GÖSTERİYOR

 

Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu ise konuşmasında, vicdan sahibi herkesin bu mitinge duyarlılık göstererek katılacağına inandığını söyledi. Uslu, “Yürekli ve vicdanlı insanların, Gazzeli insanların yaşadığı sıkıntıları görmek, onlara insani yardım ulaştırmak ve en önemlisi İsrail’in yıllardır süren ablukasını kaldırma eylemi, kanlı bir biçimde bastırılmıştır. İsrail korsanlığı ile karşı karşıya gelinmiştir. Vicdan sahibi insanlık bu olayda duyarlılığını ortaya koyuyor. Biz de Pazar günü, Sıhhıye’de olacağız” şeklinde konuştu.

 

Yıllardır coğrafyasına adalet götürmüş ecdadın evlatları olarak, Gazzeliler’e yalnız olmadıklaklarını haykıracaklarını dile getiren Salim Uslu, pazar günü düzenlenecek mitingin özel işlerden önemli olduğunu, herkesin bu hassasiyeti gözeterek mitinge katılacaklarına olan inancını dile getirdi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo