Huzuru Bozanları Lanetliyoruz

 

Türkiye’nin normalleşmesi sürecine giden yola döşenen tuzaklardan biri daha Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde ortaya çıktı ve 8 askerimiz şehit olurken, 14 askerimiz de yaralandı. Ayrıca PKK’ya yönelik sürdürülen operasyonda da mayın patlaması sonucu 2 askerimiz daha şehit olurken, 2 asker de yaralandı.

 

Kandan beslenen, nefretten medet uman, puslu hava oluşması için elinden geleni yapanların tekrar devreye girmesi, son günlerde uluslararası arenada sesini duyuran ve güçlü Türkiye imajının oluşmasından rahatsız olanların varlığını ortaya koymaktadır.

 

Düzenlenen saldırılar, salt bir terör örgütü saldırısından öte, Türkiye’nin birlik ve beraberliğinden rahatsız olan, uluslararası arenada güçlenmesini istemeyenlerin kurdukları kanlı bir tuzaktır.

 

Stratejik ortak ve müttefik konumunda olduğumuz ülkelerle olan ilişkilerin ne kadar samimi olduğunun ortaya çıkmasını da sağlayan saldırılar, birlik ve beraberliğimizi bozamayacak, aksine kenetlenerek sorunları aşmamıza vesile olacaktır.

 

Kaynağı dışarıda, uzantıları içeride olan bu terör belası ve fitnesinin faaliyetlerini iç siyaset malzemesi yaparak, sorumlu arama aczi ve gafletine düşmeden, herkesin sağduyulu olması gerekmektedir.

 

Güçlü Türkiye sloganlarımız, sözde kalmamalı, icraata dönüşmelidir. Bir avuç çapulcu diye adlandırdığımız terör örgütü mensuplarının saldırılarına gafil avlanarak, kendi başına adım atma becerisini bile gösteremeyen alçak ve yüreksizleri cesaretlendirmemeliyiz.

 

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozup, kardeşlik ortamını dinamitlemek isteyenlere karşı oluşturulan barış ve kardeşlik havası, bazı mihraklarca tekrar kaosa dönüştürülmek istenmektedir. Demokratik açılım ve onun oluşturduğu ılımlı hava, terör örgütleri, onların yandaşları ve mensuplarında bir panik ve telaş ortamı oluşturmuştur.

 

Puslu hava özlemiyle yanıp tutuşanların bu umutları, kursaklarında kalacaktır. Aziz milletimiz artık provakasyonlara gelmeyecek, barıştan, kardeşlikten ve huzurdan yana tavrını koyacaktır.

 

Kendisini toplumun bir kesiminin temsilcisi olarak ortaya koyup, milletimizin canını yakanların, çocukların eline taş tutuşturup sokağa sürenlerin gerçek yüzlerinin ortaya çıkma vakti gelmiştir.

 

Vatandaşlarımızın ve askerlerimizin hayatına kasteden bu tür hain saldırı ve provokasyonlar, hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkenin aydınlık yarınları adına olumlu adımların atıldığı süreçte, korku ve sindirmeyle kaos ortamı meydana getirerek, sorun çözeceğini zannedenler, ancak tarihten ders almayan bedbahtlardır.

 

Bu millet Çanakkale’de, birlik ve beraberliği ile ne destanlar yazabileceğini göstermiştir. Kimse, milletimizin sabrını zorlamamalı ve test etmemelidir.

 

Sağlık-Sen olarak, bu duygu ve düşüncelerle, şehitlerimize Allah’tan rahmet, başta ailelerine, silah arkadaşlarına ve milletimize baş sağlığı diliyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo