Terörün Panzehiri Daha Fazla Demokrasi, Daha Fazla Ekonomik Kalkınmadır

 

Konfederasyonumuz Memur-Sen, son günlerde artan terör olaylarını protesto ederek, bir basın açıklamasıyla tepkisini ortaya koydu. Memur-Sen ve bağlı sendikaların genel merkez yönetim kurulu üyeleri, şube başkan ve üyelerinin katılımıyla Kızılay-YKM önünde gerçekleştirilen protesto eyleminde açıklamayı konfederasyonumuz Memur-Sen Genel Sekreteri ve Genel Başkanımız Mahmut Kaçar yaptı.

 

Genel Başkan, Türkiye’yi karanlığa, yalnızlığa, geri kalmışlığa mahkûm etme hedefiyle son 30 yıldır sahnelenen hain senaryoların yeniden hortladığını ifade etti. Kaçar, terörün hedefinin demokrasi ve Türkiye’nin geleceği olduğunu belirterek, “Amaçları, güçlenen Türkiye’yi engellemektir. Türkiye’nin küresel aktör olmasının önüne takoz koymaktır. Ancak, Türkiye’nin gücü bu oyunları bozmaya yetecektir ve bu oyunlar bozulacaktır. Yeter ki demokrasiden asla taviz verilmesin. Terörün çözümü yanlış adreslerde aranmasın. Bunun için biz terörle mücadelenin merkezinin TBMM olmasını istiyoruz.  Terörle mücadelede İmralı’nın muhatap alınmasını istemiyoruz. Muhatap milletir, milli iradenin temsil yeri Meclis’tir” şeklinde konuştu.

 

“Bu güzel ülke ne zaman kendini toparlayacak olsa derin bir kuşatma altına alınıyor. Etrafı sarılıyor adeta. Piyonlar ülkeyi kana buluyor, efendilerinin verdiği görevi yerine getiriyor, taşeronluk yapıyor” şeklinde konuşan Memur-Sen Genel Sekreteri ve Genel Başkanımız Kaçar, Türkiye’nin prangalarından kurtulması ve demokratikleşmesi adına millet olarak gösterilen kararlılığın birilerini rahatsız ettiğine dikkat çekti.

 

Milletimizi yekvücut  yapan ana paydanın, tarih boyunca  hep acılar olduğunu da vurgulayan Kaçar, “Yaşanan acılar milletimizi hiçbir zaman ümitsizliğe düşürmemiş, bilakis her türlü kirli ve hain oyunu bozmak adına daha güçlü bir biçimde kenetlenmelerini sağlamıştır. Bugün yaşadığımız acılar da geçmişte olduğu gibi birliğimizi ve kararlılığımızı pekiştirecek, bizi güçlendirecektir” dedi.

 

Terörün hedefinin ayrıştırmak, bölmek, kaygı üretmek ve kardeşliği ortadan kaldırmak olduğunu da ifade eden Mahmut Kaçar, daha sonra şunları kaydetti: “Bu bilinçle, bizler inadına sağduyulu, soğukkanlı olacağız. Akl-ı selimi elden bırakmayacağız. Biz bin yıllık desende bir ve beraberdik ve beraber olmaya devam edeceğiz. Kardeşliğimizin ve  birliğimizin bozulmasına asla izin vermeyeceğiz. Aksine  birliğimizi daha da güçlendireceğiz. Birliğimiz oyunu bozacaktır. Bugün herkes için sınav günüdür. Umutsuzluk değil dayanışma günüdür. Bir ve beraber olma günüdür”

 

Memur-Sen olarak; olağanüstü hal gibi antidemokratik yöntemleri konuşmak ve seçenek olarak sunmayı demokratik kazanımlardan geri adım atmak olarak değerlendirdiklerini söyleyen Mahmut Kaçar, terörün panzehirinin daha fazla demokrasi, daha fazla özgürlük ve kalkınma olduğunu vurguladı. 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo