Darbe Dönemleri Türkiye’yi Zayıflattı

 

Eskişehir Şubemizin iftarında konuşanı Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, darbe dönemlerinde Türkiye’nin gücünün zayıfladığına dikkat çekerek, “Yıllardan beri Memur-Sen olarak hep sivil bir Anayasa'nın yapılmasından yana olduk. Belki yeterli değil ama 12 Eylül'de yapılacak olan Anayasa değişikliği için güçlü bir şekilde 'evet' demeliyiz” dedi.

 

Eskişehir Şubemiz yaklaşık bin 500 kişiye iftar yemeği veridi. Burada üyelerimize seslenen Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, sendika olarak hem ülkenin hem de tüm insanlığın geleceğini dert edinen bir sendikacılık anlayışına sahip olduklarını, ülkenin büyümesi, zenginleşmesi için daha demokratik bir anayasaya ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. Genel Başkan "Artık darbelerin olmadığı, kardeş kavgalarının olmadığı bir ülke hayal ediyoruz. Darbe dönemlerinde ülke daima küçülmüş ve ülkenin gücü zayıflamıştır. Yıllardan beri Memur-Sen olarak hep sivil bir Anayasa'nın yapılmasından yana olduk. Belki yeterli değil ama 12 Eylül'de yapılacak olan Anayasa değişikliği için güçlü bir şekilde 'evet' demeliyiz. Bu değişiklik hem memurlar için, hem işçiler için hem de toplumun diğer kesimleri için büyük öneme sahiptir" diye konuştu. Pakistan'da yaşanan sel felaketine de değinen Kaçar, "Onlar bizim Kurtuluş Savaşı'mızda başta milli şairleri Muhammed İkbal olmak üzere, neleri var neleri yoksa bize destek olmaya çalışmışlar. Bizlerde şu anda bu zor dönemlerinde yardımcı olmamız lazım. Sağlık-Sen olarak 100 bin lira yardımda bulunduk. İnşallah bu yardımlar devam edecek. Tüm halkımızın Pakistanlı kardeşlerimizin yanında olmaya çağırıyoruz" ifadesini kullandı.

 

12 EYLÜL TÜRKİYE'NİN KURTULUŞ GÜNÜ OLACAK

 

Eskişehir Şube Başkanımız Mevlüt Çadır ise, sendika olarak kuruldukları günden beri sendikal haklar ve demokratik haklar konusunda mücadele ettiklerini, 30 civarında üye sayısını Eskişehir'de 1300'lü rakamlara çıkardıklarını belirtti. Çadır, "Sağlık-Sen olarak bugün Türkiye genelinde yetkili sendika konumundayız. İnşaallah Eskişehir'de de yetkili sendika olma yolunda hızla ilerliyoruz. Bugün Eskişehir için 2 Eylül olması münasebetiyle anlamlı bir gün. Bugün Eskişehir'in Yunan işgalinden kurtuluşunu kutladık. İnşallah 12 Eylül'de Türkiye'nin kurtuluş günü olacaktır. Demokratik haklar için, daha özgür ve daha müreffeh bir Türkiye için herkesi 'evet' demeye çağırıyoruz" dedi.

 

İftardan Görüntüler:

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo