2010 Yılı Toplu Görüşmelerine Damgamızı Vurduk

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Manisa Şubemiz tarafından gerçekleştirilen iftar programına katıldı. İftarda konuşan Kaçar, toplu sözleşme ve 2010 yılı toplu görüşmelerine değindi. İftara Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da iştirak etti.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar Manisa Şubemizin yaptığı konuşmada, ilk kez 2009 yılında yetkiye ulaşan ve 2009 toplu görüşmelerinde elde ettiği kazanımlarla hizmet sendikacılığı farkını ortaya koyan sendikamızın, 2010 yılı toplu görüşmelerine de damgasını vurduğunu söyledi.

 

Genel Başkan, Sağlık Sen olarak 2010 toplu görüşmeleri sonunda, birçok konuda önemli kazanımlar elde ettiklerini ifade etti. Kaçar, toplu sözleşme niteliğinde olan bu görüşmelerin tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diledi.

 

Konuşmasında referandum sürecine de değinen Mahmut Kaçar, yaşanan askeri darbelerle birlikte 1980 sonrası dönemde Türkiye'de küçülme oranlarının en fazla olduğu dönem olduğunu söyledi. Ülkenin hızlı bir şekilde statükocu konumdan çıkıp demokratikleşmesinin gerektiğini vurgulayan Kaçar, Memur-Sen olarak ülkenin demokratikleşmesi adına her türlü fikre destek olduklarını bildirerek şunları kaydetti: “Ülkenin demokratikleşmesi lazım. Çalışanlar ciddi bedeller ödedi. 28 Şubat sürecinde millet iradesi parlamentonun dışarısında bırakıldı. 12 Eylül'deki referandumda devletle millet arasındaki duvar yıkılacak.”

 

REFERANDUM İRADEYE SAHİP ÇIKMA SINAVIDIR

 

Manisa Şubemizin iftarına katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Türkiye'de insan haklarının, hukukun ve özgürlüklerin geliştirilmesi için çalışması gerektiğini, Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in bu konulardaki çalışmalarında başarılı olduğunu dile getirdi. Bakan Arınç, Türkiye'de memurların maaş artışı ve ileri haklar edinmesinin Memur-Sen sayesinde olduğunu belirterek, ''Maliye Bakanı kara kara düşünüyor 6-7 katrilyonu nasıl bulacağım diye. Onun yerinde olmak istemezdim ama helali hoş olsun çalışanlarımıza bu haklar. Biz de bulup buluşturacağız size bu hakları ödeyeceğiz, hatta gününden önce ödeyeceğiz'' diye konuştu. 

 

Arınç, referandumun ''iradeye sahip çıkma sınavı'' olduğunu, değişiklikleri millet için güvence olarak görenlerin ''evet'' oyu kullanması gerektiğini kaydederek, ''Değişikliği yanlış buluyorsak ve anayasa için aykırı diyorsak, iyice araştırdıysak 'hayır' denecektir. 'Evet' de 'hayır' da sizin iradenizdir. Kimse bunun üzerine ipotek koymasın, sizi sandığa gitmekten men edecek sözler söylemesin. Oyunuz namusunuz, tercihiniz şerefinizdir'' diye konuştu.

 

Manisa Şube Başkanımız Yüksel Ülker de yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sağlık çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen, 2010 toplu görüşmeleri sonunda, sağlık çalışanları adına Atamalardan yer değiştirmeye, ücret zammından sosyal yardımlara kadar birçok konuda önemli kazanımlar elde etmiştir.

 

Büyük çoğunluğu hizmet kolumuzda istihdam edilen sözleşmeli personel ile ilgili tek çatı, boş pozisyonlara nakil, idari görevlere atanabilme, sürekli görev yolluğundan yararlanma, damga vergisinin kalkması, 4924’lü personele nöbet ücreti gibi çok sayıda talebimiz mutabakat metnine girmiş oldu.

 

Burada ayrıntılı olarak bahsetmek istemediğim ancak hepimiz için önemli olan bu kazanımlar için başta sayın genel başkanımız olmak üzere sağlık sen genel merkez yönetimine ve emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, bu kazanımların sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Manisa Şubemizin iftarına; Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç ve eşi Münevver Arınç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi ve eşi Fatma Tanrıverdi, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü, İl Sağlık Müdürü Ziya Tay, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, sağlık kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda üyemiz katıldı.

 

İftardan Görüntüler:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo