Toplumsal Sözleşmeye Mayınlı Tuzak

 

Daha özgür, daha demokratik bir Türkiye'ye adım atılmasının ardından imzalanan toplumsal sözleşmeye mayınlı tuzak kuruldu ve 9 vatandaşımız hayatını kaybetti, bir çok vatandaşımız da yaralandı.

 

Uluslararası terör örgütü ve istihbarat teşkilatlarının kuklası olarak, kendi ülkesinde kan akıtan, barışa ve huzura sürekli dinamit koyanların bu kirli emel ve isteklerinden vazgeçmesinin zamanı çoktan geçmiştir.

 

Bu ülke insanları, bir bütün olarak toplumsal sözleşmeye imza atmışken, bu sözleşmeyi mayınlı tuzaklarla bozmaya çalışmak boşa kürek çekmektir. Milletimiz, sonu darbeyle biten kanlı olaylarda karşılaştığı toplumsal provakasyona artık gelmemektedir.

 

Huzur ve barıştan rahatsız olanların, ülke insanının mutluluğunu bozma ve sabote etme girişimleri de hiç bitmeyecektir. Artık milletimiz şu gerçeği çok iyi bilmektedir; PKK hak ve özgürlük arama örgütü değil, eli kanlı bir terör örgütüdür. Eylemlerini de menşei belli olmayan, ancak kamuoyunca malum istihbarat ve terör örgütleri adına gerçekleştirmektedir.

 

Mayınlı saldırıda dikkat çeken bir başka husus ise, mayının patladığı bölgede iki adet daha mayının bulunmasıdır. Eylemine imza atma veya hedef şaşırtma olarak bırakılan mayınların, bizi kanlı eylemin sahiplerine ulaştırmasını umut ediyoruz.

 

Hak arama iddiası ve saçmalığında bulunan eli kanlı terör örgütünün, masum insanların ve çocukların hayatına kast etmesi, bu örgütün bölge halkının sesi ve mücadelecisi olmadığını da ortaya koymaktadır. Bölge halkına istihdam sağlayan bir işletmenin, boykot kararını eleştirdiği için talan edilmesi de bu yönde değerlendirilmelidir.

 

Terörle mücadelede topyekün kararlılık çağrımızı bir kez daha tekrarlıyor, kanlı saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyor ve lanetliyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo