Genel Başkanımız NTV’deydi

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar NTV'de yaptığı değerlendirmede, bu yılki toplu görüşmelerin toplu sözleşme olarak gerçekleştiğini söyleyerek, devlet memurlarına zamlar, ek ödeme ve aile yardımıyla birlikte yaklaşık yüzde 18 zam verildiğini vurguladı.

 

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar NTV'de yayınlanan ve Erhan Ertürk'ün sunduğu ‘Haber Merkezi' programında Uzlaştırma Kurulu'nun memur maaşlarıyla ilgili kararını değerlendirdi.

 

Hükümetin bugün bazı sendikalarla yapacağı görüşmeyi resmi prosedürün tamamlanması şeklinde değerlendiren Kaçar, "Bizim açımızdan toplu görüşme süreci tamamlanmıştır. Bugün yapılacak görüşme bize göre tamamen resmi prosedürün tamamlanmasıdır. Bugünkü toplantıda hükümetle yeniden bir pazarlık yapılması söz konusu değil" dedi.

 

2010 toplu görüşmelerinin toplu sözleşme şeklinde gerçekleşmesi için yoğun bir mücadele verdiklerini kaydeden Genel Başkan, açıklamalarına şöyle devam etti: "Geçmiş 9 yılı incelediğinizde mali ve sosyal hakları itibariyle en iyi hakların verildiği bir toplu görüşme süreci yaşandı. Yüzde 4+4, ek ödeme 80 TL, aile yardımı 20+20 TL, sendikalı memura üç ayda bir 45 TL. Tüm bunlar hesaplandığında en düşük devlet memuru maaşına yüzde 18 civarında zammın verildiği bir süreç yaşandı."

 

Yeni Anayasa ile birlikte kamu çalışanlarına verilen toplu sözleşme hakkına da değinen Kaçar, hükümetin konuyla ilgili olarak bir an önce gereken mevzuat değişikliğini yapmasını istedi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo