Sendikamızdan Üyelerimize Yüksek Lisans Hizmeti

 

Sendikamız, sağlık kurumları yöneticiliğinde uzmanlaşma hedefi ve Zirve Üniversitesi İşbirliğiyle önemli bir kazanıma daha imza attı.

 

Sendikamız gerçekleştirdiği hizmetlerle yetki farkını ortaya koymaya devam ediyor. Hizmet sendikacılığı parolasıyla yetki döneminde yıllardır konuşulan ancak çözüm bulunamayan pek çok konuda somut kazanımlar sağlayan sendikamız, üyeleri için, sağlık kurumları işletmeciliği yüksek lisans programı hizmeti sağlayarak çağdaş sendikal kazanımlarına bir yenisini daha ekledi.

 

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı ile ilgili protokol, Rixos Grand Hotel'de yapılan törende Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar ile Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa tarafından imzalandı.

 

 

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar açılışta yaptığı konuşmada, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programıyla sağlık kurumlarının yönetim kadrolarının çağdaş ve üst düzey eğitime kavuşmalarını hedeflediklerini söyledi.

 

Sağlık alanında klasik ücret sendikacılığı algısını zihinlerden silecek projelere imza attıklarını dile getiren Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, bu noktada sağlık çalışanlarının eğitim standartlarının yükseltilmesine büyük önem verdiklerinin altını çizdi. Genel Başkanımız yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi:

 

"Sendikamız; Ebelik, Hemşirelik ve Sağlık Memurluğu ön lisans programları ile Sağlık Eğitim Enstitüsü mezunlarına yönelik verilen lisans tamamlama hakkının planlanma sürecini de başından sonuna kadar takip etmiş ve sonuca ulaştırmıştır.

 

Sağlık-Sen'in yetki dönemiyle birlikte, insanı merkeze alan çözüm odaklı hizmet sendikacılığı anlayışı sayesinde ilgili bölümlerden mezun olup lisans tamamlama programlarını bekleyen 40 binin üzerinde sağlık çalışanın beklentisi bu sayede karşılanmıştır.

 

Üyelerinin her türlü mesleki ve sosyal yönden eğitimlerine ilişkin programlar düzenleyen Sağlık-Sen, gelen talepler doğrultusunda sağlık yönetimine ilgi ve ihtiyaç duyan sağlık çalışanları için de "Sağlık Kurumları İşletmeciliği" yüksek lisans programı ile sendikal alanda bir ilki gerçekleştirmektedir. Bugün burada "Sağlıkta Vizyon" çalışmalarımız kapsamında "Sağlık Çalışanlarına Yüksek Lisans" projemizi hayata geçirmek amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sendikamız ile Zirve Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan bu protokol sayesinde, üyelerimiz için yine çok farklı bir fırsat sunmuş olacağız."

 

 

 

Törende konuşan Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa da sağlık kurumlarının profesyonel yöneticiler tarafından yönetilmesi uygulamalarının ABD ve diğer gelişmiş ülkelerde yaygınlaştığını, Türkiye'de de önemli bir ihtiyaç haline geldiğini belirterek, Sağlık-Sen'le yapılan işbirliği çerçevesinde, dünya standartlarıyla örtüşen bir kalitede eğim programı hazırlandığını dile getirdi.

 

YÖK'ün onayı ile açılan Sağlık İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı kapsamında, eğitimler katılımcılara uzaktan öğretim metodu ile verilecek, dersler internet üzerinden takip edilecek. Programa yılda iki dönem halinde 200 kişi alınacak. Tezsiz yüksek lisans programı, altışar aylık üç dönem sonunda tamamlanacak.


Koordinatörlüğünü Sağlık-Sen Bilimsel Kurulu Üyesi Prof. Dr. Haydar Sur ile Zirve Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Fevzi Akıncı'nın birlikte yürüttüğü Yüksek Lisans Programına başvurabilmek için 55 ALES puanı gerekiyor. Programın 2900 TL olan toplam maliyetini, katılımcılar 10 taksit halinde ödeyebilecek. ALES'e girmemiş olanlar, misafir öğrenci olarak kayıt yaptırabilecek ve sınava sonra girecek.

 

Programa başvuru tarihleri sendikamız tarafından ilerleyen günlerde duyurulacak.

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo