Toplu Görüşme Kazanımlarımızın Takipçisiyiz

 

Konfederasyonumuz Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Genel Başkanımız Mahmut Kaçar Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Maliye Müsteşarı Naci Ağbal ve Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun ile görüştü.

 

Yetkili sendika olarak son iki yılda hizmet sendikacılığı farkını ortaya koyan Sağlık-Sen, başta ek ödemede aylık mahsuplaşma ve sözleşmeli personelle ilgili düzenlemeler olmak üzere toplu görüşmelerde mutabakat sağlanan konuların bir an önce hayata geçmesi için girişimlerini yoğunlaştırdı.

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, 23 Kasım 2010 tarihinde Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'yı, 24 Kasım 2010 tarihinde de Maliye Müsteşarı Naci Ağbal'ı ziyaret ederek, sağlık çalışanlarını ilgilendiren ek ödemede aylık mahsuplaşma ve 2010 toplu görüşmelerinde mutabakata varılan diğer konularda yasal düzenlemenin yılsonuna kadar çıkarılması talebinde bulundu.

 

Görüşmelerde 2010 toplu görüşmelerinde mutabakat sağlanan sözleşmeli personelin hizmet sözleşmesinden damga vergisinin kaldırılması, 4924 kapsamındaki sözleşmeli personele nöbet ücreti ödenmesi konuları da gündeme geldi. Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, ayrıca uzun süredir ödenmeyen geçici görev yolluklarının ödenmesi konusunda yaşanan sorunların giderilmesi talebini de iletti.

 

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, toplu görüşmelerde mutabakata alınan konuların takipçisi olacaklarını belirtirken, Maliye Müsteşarı Naci Ağbal da hazırladıkları torba kanun içinde 2010 toplu görüşmelerinde mutabakat sağlanan pek çok konunun olduğu bilgisini verdi. Ağbal ayrıca geçici görev yollukları ile ilgili sorunun çözüleceğini ifade etti.

 

Sağlık Bakanı Müsteşarı ile Görüşme

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, saat 15.00'da Maliye Müsteşarı Naci Ağbal'ı ziyaretinin ardından aynı gün saat 17.30'da Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun ile görüştü. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ve Maliye Müsteşarı Naci Ağbal ile yapılan görüşmeler hakkında bilgi veren Genel Başkan, ek ödemede aylık mahsuplaşmanın yılsonuna kadar çıkartılması konusunda Sağlık Bakanlığının da sürece etki edecek girişimlerde bulunması talebini iletti.

 

Prof. Dr. Nihat Tosun, ek ödemede aylık mahsuplaşma konusunun Bakanlığın öncelikli konularından olduğunu belirterek, bu konudaki düzenlemenin bir an evvel çıkması için Bakanlığın gerekeni yapmakta olduğunu söyledi.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo