Aylık Mahsuplaşma İçin Sağlık Bakanı Akdağ ile Görüştük

 

Genel Başkanımız Mahmut Kaçar, Ek ödemede aylık mahsuplaşma ile ilgili düzenlemenin de Meclise sevk edilen Torba Kanunda yer alması konusunda Bakan Akdağ ile görüştü.

 

2009 Toplu görüşmelerinde mutabakata aldırdığımız, ancak kamudaki tüm kurumları kapsayan bir düzenleme yapılacağı gerekçesiyle bugüne kadar ertelenen aylık mahsuplaşma konusunun TBMM'ye sevk edilen Torba Kanun içinde yer alması için yoğun girişimlerimiz sürüyor.

 

Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, TBMM'ye sevk edilen Torba Kanunu içinde ek ödemede aylık mahsuplaşma konusunun yer almaması üzerine 30 Kasım 2010 tarihinde TBMM'de Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Necdet Ünivar'ı ziyaret etti. Genel Başkanımız görüşmede aylık mahsuplaşma konusunun da Torba Kanunda yer alması için Bakanlığın da girişimde bulunmasının önemli olduğunu aktardı. Bakan Akdağ da Devlet Bakanı Ali Babacan'ı arayarak, ek ödemede aylık mahsuplaşma konusunun yılsonu itibariyle çözüme kavuşmasını önemsediklerini söyledi. Görüşmede, konu ile ilgili yasal düzenlemenin hazır olduğunu belirten Bakan Akdağ, Bakanlık olarak hazırladıkları yasal düzenlemenin ilgili Bakanlıklara gönderildiğini kaydetti.

 

Ek ödemede aylık mahsuplaşmanın Torba Kanun içinde yer alması konusunda, konfederasyonumuz Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Genel Başkanımız Mahmut Kaçar Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ve Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ile de görüştü. Gündoğdu görüşmede, 2010 Toplu görüşmelerde mutabakata varılan ve öncelikle çözülecek konular arasında yer alan aylık mahsuplaşmanın bir an önce çıkmasını Memur-Sen olarak önemsediklerini ifade etti.


Sendikamız Genel Başkanı Mahmut Kaçar, sağlık çalışanları için çok önemli bir düzenleme olarak gördükleri ek ödemede aylık mahsuplaşmanın bu yıl sonu itibariyle yasalaşması için her türlü mücadeleyi ortaya koyduklarını belirterek, "İnşallah, son günlerde ortaya koyduğumuz yoğun çabalarımız sonuç verecek ve aylık mahsuplaşma ile ilgili yasal düzenleme TBMM'den çıkacaktır" şeklinde konuştu.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo