memiş: memur-sen çalışanın hakkını ararken milletinin de geleceğini düşünmektedir

Konya’da, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in de katılımıyla İl Divan Kurulu Toplantısı yapıldı. 

Toplantıya Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Örnek, Mutlu Kaya, Kemal Çırak, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Çalışma Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirici, Konya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu Halk Sağlığı İl Müdürü Lütfi Saltuk, Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Himmet Bayar, Konya Sivil Toplum Kuruluşları (STK) İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi, sağlık çalışanları, ilgili hastanelerin idareci ve müdür yardımcıları ile davetliler katıldı.

“TÜRKİYE BÖLGESİNDE VE İSLAM COĞRAFYASINDA LİDER ÜLKE KONUMUNDADIR"

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, gerçek sendikacılık yaptıklarını dile getirdi. Memiş, "Sendikacılığı sadece salt ücret sendikacılığına sıkıştıran değil, bunu millet, ümmet ve mazlumlar adına yapan bir anlayışla, çalışanların hakkını ararken milletin geleceğini düşünen bir anlayışla, nasıl sendikacılık yapıldığını işte burada gördük. Bugün Allah’a hamd olsun, Memur-Sen dik ve milletin yanında duruşuyla, ülkenin ve milletin geleceği adına onurlu bir sendikal mücadele gösteriyor" dedi. 

Türkiye ve İslam coğrafyasının önemli bir süreçten geçtiğini ifade eden Memiş, "Türkiye’de demokrasinin yerleşmeye ve özgürlüklerin önünün açılmaya başladığı, milletin kendine geldiği, krizlerin bertaraf edildiği bir dönemde ülkemiz, bölgemiz de ve İslam coğrafyasında demokrasinin ve özgürlüklerin açılması için mücadele ediyor. Fakat gelin görün ki Suriye’de yıllardan beri, mazlum kardeşlerimizi katleden zalim bir cani ve iktidar uğruna kendi halkını katleden bir zalimle karşı karşıyayız. Bütün dünya buna sessiz kalıyor. Dün de Birleşmiş Milletler (BM) bir utancın altına imza attılar. Kimyasal silah kullanılmayacak ve arındırılacak dediler. Kimyasal silahla insanlar katledilmesi ama başka türlü insanları istediğiniz gibi katledersiniz diye bir utancın altına imza attılar. Mısır’da halkın seçtiği Cumhurbaşkanı indiriliyor. Dünyanın gözü önünde demokrasi ve insanlık katlediliyor” dedi.


SAĞLIK ÇALIŞANLARI SUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİY


Sağlık çalışanlarının bugün pek çok olumsuzlukla mücadele ettiğini belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, sağlıkta şiddet konusu başta olmak üzere yıpranma payı, istihdam artırımı, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması gibi konuların bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini belirtti.


Var olan sorunları, bakanlıkla yapılan görüşmelerde sürekli dile getirdiklerini belirten Genel Başkan Metin Memiş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası olarak çalışanların sorun ve beklentilerini gayet iyi bildiklerini ve bunların çözümü için çalıştıklarını söyledi.

Büyük Türkiye idealinin büyük Türkiye’nin geçmişine layık olacak bir ideal olduğunu belirten Prof. Dr. Vedat Bilgin ise, “Bu hayali bir şey değildir. Geçmişte bir Büyük Türkiye vardır. Geçmişte olan bu Büyük Türkiye’nin gelecekte de mümkün olacağını inanan insanlar ihlalidir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Himmet Bayar, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Prof. Dr. Vedat Bilgin’e plaket verdi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo