Üniversite Hastanesi Çalışanlarına da Mahsuplaşma Geliyor

 

Sağlık çalışanlarına ek ödemede aylık mahsuplaşma hakkının Torba Yasa içinde yer almasını sağlayan Sağlık-Sen'in üniversite hastanesi çalışanları için de ek ödemede aylık mahsuplaşma hakkı tanınması noktasındaki girişimleri sonuç verdi.


Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, 25 Ocak 2011 tarihinde Maliye Müsteşarı Naci Ağbal'la görüşerek, üniversite hastanesi çalışanlarının da aylık mahsuplaşma hakkından yararlanması için düzenleme yapılması talebinde bulundu.


Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal ile yapılan görüşmeye ilişkin haber için tıklayın


Sağlık-Sen'in girişimleri sonucu yaklaşık 45 bin üniversite hastanesi çalışanını ilgilendiren mahsuplaşma hakkı ile ilgili, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Teklifi ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ne ekleme yapıldı. TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonunda görüşülen ve alt komisyona sevk edilen söz konusu yasa teklifine 2547 Sayılı YÖK Kanununun 58. maddesi içinde aylık mahsuplaşma ile ilgili düzenleme getiren ekleme yapıldı.


Düzenlemenin yürürlüğe girmesi ile birlikte üniversite hastanesi çalışanları da Sağlık Bakanlığı çalışanları ile birlikte ek ödemede aylık mahsuplaşma hakkından yararlanmış olacak. Döner sermaye yetersizliği nedeniyle düşük ek ödeme alan binlerce üniversite hastanesi çalışanı da artık 375 Sayılı Ek Ödeme Kararnamesinde belirtilen ve Ocak 2011 itibariyle sağlık çalışanı için 420 TL olan ek ödemeyi her ay garanti gelir olarak alabilecek.


Sağlık-Sen'in hizmet sendikacılığı kazanımı olan ek ödemede aylık mahsuplaşma hakkı tüm üniversite hastanesi çalışanlarına hayırlı olsun.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo