genel başkan tekirdağ’da çalışanlarla buluştu

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak Tekirdağ’a giderek bazı ziyaretlerde bulundu.


Tekirdağ Devlet Hastanesi, 112 Komuta Merkezi, Çorlu Devlet Hastanesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek çalışanlarla görüşen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş daha sonra Tekirdağ Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen İl Divan toplantısı ve “Sağlıkta Bedel Ödeyenler” film galasına katıldı.


“ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇİLEBİLMESİ İÇİN CAYDIRICI DÜZENLEMELER YAPILMALI”


Film gösterimi öncesi bir konuşma yapan Genel Başkan Metin Memiş sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen şiddet olaylarının sağlık personellerinin motivasyonunu bozduğunu kaydetti.

height=422Sağlık personellerine yönelik şiddet olaylarının önüne geçmek için caydırıcı tedbirlerin mutlaka bir an önce alınması gerektiğini belirten, Genel Başkan Memiş, “Şiddet uygulayan kişi hastaneye geldiği zaman vataşlık numarası sisteme girildiğinde şiddet uyguladığı görülüp kolluk kuvvetleri nezaretinde muayene edilmesi sağlanmalıdır. Bunun yanında en az altı ay olmak üzere sağlık giderlerini SGK’dan değil, kendi cebinden ödemesi sağlanmalıdır. Kabahatler kanununda yapılacak düzenleme ile birlikte ciddi miktarda para cezaları da getirmek kaydı ile fiili veya sözlü olarak şiddet uygulayanlara ceza verilmelidir. Bunların amacı öfke kontrolünü sağlamak, caydırıcılık getirmek. Biz bu önerilerimizi TBMM sağlıkta şiddeti önleme komisyonuna sunduk” şeklinde konuştu.


Program “Sağlıkta Bedel Ödeyenler” filminin gösterimiyle son buldu.

 

 

height=1200

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo