Toplu Görüşme Kazanımlarımız Hayata Geçiyor: Sözleşmeli Personele Nakil Hakkı Son Aşamada

 

 Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, 2010 toplu görüşmelerinde mutabakat sağladıkları toplu görüşme taleplerinden olan, sözleşmeli personele yeni alımlar öncesi nakil hakkı ile ilgili Devlet Personel Başkanlığı'nın hazırladığı taslağın Maliye Bakanlığı'nın onayını beklediğini söyledi.

 

Kaçar, sözleşmeli personele yeni alımlar öncesi nakil hakkı ve 2011 yılı hizmet sözleşmeleri nedeniyle kesilen damga vergilerinin iadesi konularını görüşmek üzere 2 Mart 2011 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal'ı ziyaret etti. Memur-Sen adına gerçekleştirilen ziyarette, Memur-Sen Genel Mali Sekreteri Yusuf Yazgan da hazır bulundu.

 

Kaçar, görüşmede Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan Maliye Bakanlığı'nın görüşünün beklendiği sözleşmeli personele nakil hakkı ile ilgili sürecin hızlandırılması talebinde bulunduklarını kaydetti. Kaçar, Sözleşmeli Personel Çalıştırma Esaslarında yapılacak olan söz konusu düzenlemenin Maliye Bakanlığı'nın görüşünün ardından Başbakanlığa sevk edileceği bilgisini verdi.

 

DAMGA VERGİLERİ İADE EDİLMELİ

 

Kaçar, Maliye Müsteşarı ile görüşmesinde, Torba Yasa ile damga vergisi ödemekten kurtulan sözleşmeli personelin 2011 yılı hizmet sözleşmeleri nedeniyle Ocak ayında ödedikleri damga vergilerinin iadesi için Maliye Bakanlığı'na yapılan başvurunun kabul edilmesi talebinde de bulundu.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo