Sağlık-Sen’den Üyelerine Yüksek Lisans Hizmeti

 

Sağlık-Sen, üyelerinin eğitim standartlarını yükseltmek amacıyla gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi.

 

Daha önce Zirve Üniversitesi ile yaptığı protokolle üyelerine uzaktan öğretim yoluyla yüksek lisans hizmeti sunan Sağlık-Sen, Atılım Üniversitesi ile de örgün eğitimle ‘Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı' açılması konusunda anlaşma yaptı.

 

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı ile ilgili Memur-Sen Genel Merkezi Mehmet Akif İnan Toplantı Salonunda imza töreni düzenlendi. Protokol metni, Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar ile Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu tarafından imzalandı.

 

Törende konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programıyla sağlık kurumlarının yönetim kadrolarının çağdaş ve üst düzey eğitime kavuşmalarını hedeflediklerini söyledi. Sağlık-Sen'in yetki dönemiyle birlikte 38 bin sağlık çalışanının lisans tamamlama hakkından yararlandığını ifade eden Mahmut Kaçar, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile ortak bir çalışma yaptıklarını ve YÖK'ün onay vermesi durumunda yaklaşık 30 bin sağlık çalışanının daha lisans tamamlama hakkı elde edeceğini söyledi. Kaçar, 15 bin Acil Tıp Teknisyeninin önlisans hakkı için de çalışma yaptıkları ve bunu da yakında netleştireceklerini sözlerine ekledi.

 

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisansı ile ilgili üyelerden yoğun bir talep geldiğini de hatırlatan Mahmut Kaçar, akademik sendikacılık ilkesi doğrultusunda çalışanların eğitime yönelik taleplerini ellerinden geldiği kadar çözme gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

 

Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu da yaptığı konuşmada, bilginin önemine değindi. "Bilgi çağında yaşıyoruz ancak bilgiler çok çabuk da eskiyor" diyen Özgenoğlu, Sağlık-Sen'in üyeleri için yaptığı protokolün önemli olduğunu hatırlattı. Eğitim ve öğretimin dışında araştırma üniversitesi olma yolunda önemli adımlar attıklarını da kaydeden Rektör Özgenoğlu, bundan sonra yeni programlar için de işbirliği yapabileceklerini söyledi.

 

YÖK'ün onayı ile açılan ve örgün eğitim şeklinde verilecek olan Sağlık Kurumları İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı, üç dönem sürecek. Yüksek Lisans Programına başvurabilmek için 55 ALES puanı gerekiyor. ALES'e girmemiş olanlar, özel öğrenci olarak kayıt yaptırabilecek ve sınava sonra girecek.

Programa Ankara, Çankırı, Çorum, Kırıkkale ve Eskişehir illerinden yoğun başvuru gerçekleşti. 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo