Sağlık-Sen Başkanlar Kurulu Kızılcahamam’da Toplandı

 

 Sağlık-Sen Başkanlar Kurulu yaklaşan 15 Mayıs öncesi toplanarak durum değerlendirmesi yaptı.

 

Kızılcahamam Asya Termal Otel'deki toplantı 5 Mart 2011 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıda şube başkanlarıyla üye çalışmalarına ilişkin teşkilat çalışmaları değerlendirildi.

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, toplu sözleşme hakkını söke söke alan Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in, toplu sözleşme masasına en güçlü şekilde oturması için, teşkilat olarak seferber olduklarını söyledi. Kaçar, "İnşallah 15 Mayıs 2011 itibariyle sendikamız en az 130 bin, Memur-Sen ise 500 bin üye ile toplu sözleşme masasına oturacaktır" dedi.

 

Sağlık ve sosyal hizmet kolunda çalışanların sorunlardan nemalananlara karşı, sorunları tek tek çözen Sağlık-Sen gerçeğini tanıdıklarını kaydeden Mahmut Kaçar, şunları söyledi:

 

"Genel Başkanınız olarak, belirlediğiniz bu hedeflere sahip çıkacağınızdan ve 15 Mayıs itibariyle hedeflerimizin gerçekleşeceğinden kuşku duymuyorum. Çünkü sizler çok iyi biliyorsunuz ki, Sağlık-Sen'in büyümesi, sadece bir kurumun büyümesi değil, sağlık ve sosyal hizmet kolunda bir değerler sisteminin büyümesidir. Medeniyet pınarımızdan beslenen hizmet sendikacılığının çalışma hayatına ve sendikal harekete kök salmasıdır. Bu süreçte bize düşen en önemli görev, sahada yaptıklarımızı anlatmaktır. Böylelikle daha çok büyüyen bir Sağlık-Sen olarak toplu sözleşme masasına daha güçlü oturacağız."

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo