sağlık-sen genel başkanı memiş, zonguldak’da

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, milletin değerleri, kamu görevlilerinin hak ve kazanımları doğrultusunda sendikacılık yaptıklarını söyledi. 

Sağlık-Sen Şubesi’nin davetlisi olarak Zonguldak’a giden Metin Memiş, sendikal etkinliklerin yanı sıra bir dizi ziyarette de bulundu. Memiş ziyaretler kapsamında bir süre önce bu göreve atanan Vali Ali Kaban, Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, İl Sağlık Müdürü Bilal Cin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, Kamu Hastaneleri Birliği Zonguldak Genel Sekreteri Dr. Korkut Eren ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Özkan Albas’ı ziyaret etti.

Memiş, ziyaretlerde Sağlık-Sen ve Memur-Sen’in çalışmaları hakkında bilgi verdi. Üyelerinin hak ve kazanımlarını elde etmenin yanı sıra ülke meselelerine de duyarlılıktan vazgeçmediklerini belirten Memiş, “Milletimizin değerleri, demokrasi ve insan hakları, kamu görevlilerinin hak ve kazanımları doğrultusunda sendikacılık yapıyoruz. Ortak Akıl mitingleriyle darbelere dur dediysek, ‘özgürlük için 10 milyon imza kampanyası’yla kamuda serbest kıyafet uygulamasının önünü açtık. 12 Eylül’de yapılan referumda da, ‘toplu sözleşmeye de toplumsal sözleşmeye de EVET’ dedik.” şeklinde konuştu.

Kamu hizmetinin kalitesinin artmasının çalışanların refah düzeyi ve çalışma şartlarının iyileştirilmesiyle orantılı olduğunu belirten Memiş, bu sebeple sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının temsilcisi olarak kurumlarla işbirliğini önemsediklerini kaydetti.

Ziyaretlerde Metin Memiş’in yanı sıra Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak ile Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Metin Memiş, daha sonra Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi İl Divan Toplantısı’na katılacak.

 

 
 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo