SHÇEK Çalışanlarının Sorunlarını Bakan Kavaf’a İlettik

 

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Memur- Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ile birlikte Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ı ziyaret ederek, SHÇEK çalışanlarının sorunlarını iletti.

 

Genel Başkan görüşmede; Sağlık-Sen'in Sağlık Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirdiği Sağlıkta Vizyon Sempozyumu'nun benzeri bir çalıştayın en kısa sürede yapılması talebinde bulundu. Metin Memiş, konuyu 2010 yılı Kurum İdari Kurul Toplantısı'nda mutabakata aldırdıklarını da hatırlatarak, çalıştay için destek istedi.

 

Görüşmede SHÇEK Genel Müdürlüğü ve Özürlüler İdaresi çalışanlarının servis sorunu da gündeme geldi. Genel Başkan Metin Memiş, kamu çalışanlarına tanınan servis imkanından SHÇEK ve Özürlüler İdaresi çalışanlarının da yararlandırılması gerektiğini söyledi.

 

Metin Memiş, görüşmede ayrıca son Kurum İdari Kurul toplantısında mutabakata alınan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları'nın da bir an önce yapılması için çalışma başlatılmasını istedi.

 

Çalıştayın SHÇEK Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorunlarının çözümüne önemli katkılar sunacağını belirten Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, başta çalıştay olmak üzere, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş tarafından gündeme getirilen konuların çözümü için gereken hassasiyetin gösterileceğini ifade etti.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo