memur-sen genişletilmiş başkanlar kurulu yapıldı

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu'nu gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, değerler sendikacılığına vurgu yaptı. Memur-Sen'in sadece bir konfederasyon olmadığını, topluma karşı sorumlulukları bulunan bir sivil toplum kuruluşu olduğuna dikkat çeken Gündoğdu, Memur-Sen'in bundan sonraki yol haritasıyla ilgili bilgiler verdi. 

Memur-Sen Başkanlar Kurulu İçkale Otel'de gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Ahmet Gündoğdu, konfederasyon olarak 2013 yılında çok önemli projelere imza attıklarını söyledi. Gündoğdu, yeni yıla kamuda başörtüsü özgürlüğü kampanyası ile başladıklarını ve 12 milyon 300 bin imza topladıklarını belirterek şöyle konuştu; "Memur-Sen olarak 2013 yılı itibariyle öncüsü veya paydaşı olduğumuz çok önemli projelere imza attık. Çünkü biz sadece bir memur konfederasyon değiliz. Üyelerimizin ve kamu çalışanlarının haklarını savunmanın yanı sıra topluma karşı başkaca görevlerimiz de var.


Sivil itaatsizlik eylemi yaparak fiili olarak kamudaki başörtüsü sorununu çözdük. Yine çözüm süreci ile kardeşlik projesi önündeki engellerin kaldırılması için görev üstlendik. Taksim Gezi Parkı olayları, Toplu Sözleşme ve Mısır Mitingi bu yılki en önemli hizmetlerimizden birkaçı. Başörtüsü özgürlüğünün sahibiyiz, çözüm sürecinin paydaşıyız, Taksim olaylarının karşıtıyız, Toplu Sözleşmenin, paydaşıyız, Mısır Mitingi'nin öncüsüyüz."
Gündoğdu, toplantıya katılan başkanlardan değerler sendikacılığında daha aktif olunması gerektiğini istedi. Ücret sendikacılığı yapmadıklarını, millete hizmet, demokrasi ve özgürlükler için milletle birlikte olmak gibi sorumluluklarının da bulunduğunu kaydeden Gündoğdu, "Tüm başkanlarımız artık sahaya çıktığında yapacakları çalışmaların odağında, millete hizmet ve millete borç ödeme olmalı. Özlenen yeni bir dünyanın ve yeni Türkiye'nin inşası için hepimize büyük görevler düşüyor. Darbelerin yerini özgürlüklerin alması için 2010 referumuyla ilk adım atılmış oldu. Yeni dünyada da yerimizi almamız lazım. Vakıflar boyutuyla, sendikalar boyutuyla, çalışma hayatı boyutuyla. Konfederasyon ve Sendikalarımızın başkanlar kurulları, bölge, il ve ilçe toplantılarının bir bölümü artık değerler eğitimi olmak zorunda. Ücret araçtır, amaç hizmet etmektir. " dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Memur-Sen'in yol haritasına yönelik çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kaytan, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Özer, Büro-Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Birlik-Haber-Sen Genel Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Abdulhadi Karasapan, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Kültür Memur- Sen Genel Başkanı Mecit Erdoğan, Emekli Memur-Sen Genel Başkanı Emin Şenver, Memur-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Sevil Berrin Kazancı, Memur-Sen Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Beyhan ve sendika genel başkan yardımcıları katıldı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo