Genel Başkanımız Metin Memiş, Memur-Sen Genel Teşkilatlanma Sekreterliğine Seçildi

 

Memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkanımız Metin Memiş, Genel Teşkilatlanma Sekreterliğine seçildi.

 


Memur-Sen 4. Olağan Genel Kurulu, Başkent Öğretmenevi'nde yapılan seçimlerle sona erdi. Seçim sonucu Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, yeniden Memur-Sen Genel Başkanı seçilirken, Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya Genel Sekreter, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Genel Teşkilatlanma Sekreteri, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Genel Mali Sekreter, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri, Halit Ortaköy Basın ve İletişim Sekreteri, Ahmet Kaytan ise Genel Eğitim ve Sosyal İlişkiler Sekreterliği'ne seçildi.


Genel Kurul seçimleri sonunda, Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Abdülaziz Aslan Memur-Sen Denetim Kurulu üyeliğine, Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı Disiplin Kurulu üyeliğine seçildi. İstanbul 2 No'lu Şube Başkanı Ekrem Yavuz Yönetim Kurulu yedek üyeliğine, Kırşehir Şube Başkanı Necati Yılmaz ve Ordu Şube Başkanı Bilal İnanlı, Denetim Kurulu yedek üyeliğine, Konya Şube Başkanı Himmet Bayar ve Afyon Şube üyemiz Neşe Taşpınar da Disiplin Kurulu yedek üyeliğine seçildi. 
Sonuçların açıklanmasından sonra bir konuşma yapan Ahmet Gündoğdu, kendisi ve ekibini Memur-Sen Yönetim Kurulu'na seçen delegelere teşekkür etti. Memur-Sen Genel Kurulları'nın bir demokrasi şöleni şeklinde geçtiğini söyleyen Gündoğdu, "Üç yıl önce Memur-Sen Genel Başkanlığı'na seçilirken verdiğimiz bütün sözleri yerine getirdik. Memur-Sen'i hak ettiği yere taşıdık. Bu dönemde de, Yönetim Kurulumuzla birlikte Memur-Sen'in kamu sendikacılığındaki farkını hissettirmeye devam ederken, yurt dışında da en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağız" şeklinde konuştu.

 

Seçim sonuçlarının açıklanmasına kadar kendilerine yöneltilen yapıcı eleştirilerden faydalanacaklarını söyleyen Gündoğdu, "3 yıllık yönetim vaadimizde, 750 bin üye hedefimiz var. Bundan daha önemlisi, hem üyelerimize, hem ülkemize, hem dünya mazlumlarına daha güçlü hizmet etme gayretimiz var. Yolumuz uzun, birikimlerimiz bu uzun yolculuğu kısa sürede kat etmeye müsait. Ortak akıl mitingleri, Filistin mitingleri, referandum çalışmalarımızla ülkeye olan borcumuzun bir kısmını ödedik. Şimdi yeni şeyler söyleyerek yola devam etme zamanı" dedi.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo