Temsilcimize Yönelik Saldırıyı Kınıyoruz

 

İstanbul 1 No'lu Şubemize bağlı, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi temsilcimiz Tamer Ceviz, iş çıkışı kimliği belirsiz kişilerin menfur saldırısı sonucu yaralanmıştır. Sağlık-Sen olarak yapılan saldırıyı kınıyoruz. Sağlık-Sen'in demokratik zeminde sürdürdüğü sendikal mücadeleden rahatsız olan bazı çevrelerin, temsilcimizi hastane yöneticileri önünde alenen tehdit ettiği ve akabinde böyle bir şiddet olayı yaşandığı bilgisi bize ulaşmıştır.

 


Öncelikle, bu tehdit olayı ve ardından yaşanan saldırının sorumlularının tespiti ve hak ettiği cezayı almaları için Sağlık-Sen olarak, bu işin peşini bırakmayacağımızın bilinmesini isteriz.


Sağlık-Sen, üyelerinin hak ve menfaatleri doğrultusunda ve demokratik sınırlar içinde yürüttüğü sendikal faaliyetleri ile, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her geçen gün artan teveccühünü kazanmıştır. Bu durumdan rahatsız olan bazı çevrelerin, çalışanların demokratik tercihlerine saygı duymayı beceremedikleri gibi, tek özellikleri olan zorbalığa başvurma konusunda da gemi azıya aldıkları gözlenmektedir.


Ancak unutulmamalıdır ki, Sağlık-Sen'in hizmet sendikacılığı ile birlikte, hizmet kolumuzda sendikal zorbalık dönemi sona ermiştir. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının böyle alçakça saldırılara boyun eğeceğini düşünen çevreler ancak kendilerini aldatmaktadırlar.

Ne sendikamız ne de sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, sendikacılık adına yapılan zorbalığa boyun eğmeyecektir. Saldırganlığı meziyet haline dönüştürenler de er veya geç yargı huzurunda hak ettikleri cezayı göreceklerdir.


Sağlık-Sen olarak, Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi Temsilcimiz Tamer Ceviz'e geçmiş olsun dileğinde bulunuyor, hain saldırıyı gerçekleştirenleri ve arkasındakileri ise bir kez daha nefretle kınıyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo