Numan Kurtulmuş’dan Memur-Sen’e Ziyaret

 

 HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Memur-Sen'i ziyaret ederek, Memur-Sen'in 4. Olağan Genel Kurul sonrası yeniden genel başkan seçilen Ahmet Gündoğdu ve yönetimine ‘hayırlı olsun' dileklerini iletti.Ziyarette bir açıklama yapan Numan Kurtulmuş, Memur-Sen'le demokratikleşme, özgürlükler gibi birçok alanda ortak düşünceye sahip olduklarını belirterek,"Memurlara grevli toplu sözleşme hakkı verilmesini, memurlara uygulanan siyaset yasağının kaldırılmasını savunuyoruz. Memur-Sen, toplumun hassasiyetlerini gözeterek, sendikacılık yapıyor. Ortaya koyduğu sendikal değerlerin yanındayız" şeklinde konuştu.Ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kurtulmuş, Türkiye'nin yeni bir anayasa ihtiyacının olduğunu ifade ederek, anayasayı milletin kendisinin yapması gerektiğini söyledi. Kendilerini, ülkedeki tüm anti demokratik yasaları değiştirmeye adadıklarını kaydeden Kurtulmuş, 12 Eylül ile hesaplaşabilmenin, Kenan Evren'i mahkeme karşısına çıkarmakla değil, 12 Eylül anayasasının tamamen ortadan kaldırılmasıyla olacağını söyledi. 12 Eylül'ün getirdikleri ve zihniyeti ile hesaplaşılmasının altını çizen Kurtulmuş, "12 Eylül'le hesaplaşmak 90 yaşındaki Kenan Evren'le hesaplaşmak değil, 12 Eylül'ün getirdikleriyle hesaplaşmaktır" dedi.HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un Memur-Sen'i ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Genel Başkan Ahmet Gündoğdu, özelde üyelerinin özlük hakları genelde ise ülkenin demokratikleşmesi başta olmak üzere bütün sorunları dert edinerek sendikacılık yaptıklarını kaydetti. 15 Mayıs'a kadar üye sayılarını 520 bine çıkarmayı hedeflediklerini belirten Gündoğdu, 12 Haziran'da yapılacak seçimlerde, demokrasinin, millet idaresiyle yeniden buluşmasını ve bu her iki tarihin yeni bir kazanıma dönüşmesini istediklerini söyledi.12 Eylül referandumu ile memurlara toplu sözleşme hakkını aldıklarını, ancak, grevsiz toplu sözleşme hakkının eksik olduğunu kaydeden Gündoğdu, memura siyaset ve grev hakkı tanınarak bu eksikliğin giderilmesi gerektiğini söyledi.


Memur-Sen'in demokratikleşme ve özgürlükler konusunda tavrının her zaman net olduğuna dikkat çeken Ahmet Gündoğdu, ülkenin demokratikleşmesinin ve sivilleşmesinin yolunun kanunların ve mevzuatın kişiye göre olmaktan çıkarılıp normalleştirilmesinden geçtiğini vurguladı. "73 milyonu kucaklayan, ötekilik oluşturmayan, temel hak ve özgürlüklerinin alanını genişletecek, dünya görüşü ne olursa olsun, herkesin görüşünü istediği gibi ifade etmesine ve inancının gereğini yerine getirmesine imkan sağlayacak yeni bir Anayasa'ya ihtiyacımız var" diyen Gündoğdu, Memur-Sen olarak, bundan sonra da sivil bir anayasanın hazırlanması için gece gündüz yılmadan mücadele edeceklerini söyledi.

Ziyarette HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Hüsamettin Korkutata, GİK Üyesi Dr. Erdinç Yazıcı, Has Parti Ankara İl Başkanı Av.Abdülhamit Gül ve Partinin Ankara Milletvekili Adayları yer alırken, Memur-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Sekreter Günay Kaya, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Metin Memiş, Genel Mali Sekreter Mehmet Bayraktutar, Genel Basın ve İletişim Sekreteri Halit Ortaköy ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Ahmet Kaytan da hazır bulundu.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo