Başbakan, Sözleşmeli Personele Kadro Müjdesini Tekrarladı

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Genel Kurulu'nda verdiği sözleşmelilere kadro sözünü, dün akşam katıldığı Kanal 7'deki Başkent Kulisi programında bir kez daha tekrarladı.

 


Sözleşmelilere kadro çalışmasını öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı personeli için başlattıklarını ancak daha sonra Sağlık Bakanlığı'nda da ihtiyaç olduğunu gördüklerini belirten Başbakan Erdoğan, yaklaşık bir ay önce bu çalışmayı başlattıklarını söyledi. Erdoğan, "Yetişebilirse seçimden önce sözleşmelilere kadro açıklamasını yapacağız, arkadaşlar inceliyorlar. Eğer seçime kadar yetişmezse, seçimden sonra sözleşmeli personel konusunu da bu şekilde çözmüş olacağız" dedi.


Hatırlanacağı gibi, Başbakan Erdoğan sözleşmelilerin kadroya geçirileceği müjdesini ilk kez 16 Nisan 2011 tarihindeki Konfederasyonumuz Memur-Sen'in 4. Olağan Genel Kurulunda vermişti. Başbakanın dün akşam yaptığı açıklamayla bazı çevrelerin, sendikal hırslarına yenilerek sözleşmelilerin uzun süredir beklediği bu önemli haberi hafife alma ve gerçek dışı gibi gösterme çabaları boşa çıktı.


"Sözleşmelilere Kadro Hakkı!" talebine yönelik başlatılan bu süreç, malum çevrelerin ciddiyetsiz açıklamalarına rağmen sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen tarafından büyük bir ciddiyetle takip edilecektir.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo