Başkanlar Kurulumuz Toplandı

 

 

Sağlık-Sen Başkanlar Kurulu Ankara'da toplanarak, hizmet kolumuzdaki ve genel gündem konularını değerlendirdi.

 

20 Mayıs 2011 tarihinde Başkent Öğretmenevinde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Metin Memiş, Sağlık-Sen'in 2011 yılında da rekor bir büyüme gerçekleştirdiğini belirterek, Başkanlar Kurulu üyelerini kutladı.

 

Sağlık-Sen'in hizmet sendikacılığı misyonu ve vizyonuyla gerçekleştirdiği hizmetlerin sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının teveccühünü kazandığını dile getiren Memiş, "Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları çözüm odaklı sendikal vizyonumuzu tek adres olarak görmektedir. Yetki döneminde toplu sözleşme hakkını getiren sendikamız, hizmet kolumuzda yetkili sendika olarak toplu sözleşme masasına oturacaktır" dedi.

 

ÜYE SAYIMIZ 135 BİN

 

Sağlık-Sen teşkilatının özverili çalışmaları neticesinde 2011 yılında 32 bin büyüyerek yeni bir rekora imza attıklarını belirten Genel Başkan Metin Memiş, şunları söyledi:


Sağlık-Sen yetki döneminde, tüm enerjisini ve kaynaklarını, çözüm odaklı sendikacılık temelinde harcayan ve sağlık çalışanlarının emanetine layık olma gayreti içinde hareket eden bir vizyon ortaya koymuştur. Bu sayede Sağlık-Sen, Türkiye'deki en büyük sivil toplum örgütlerinden birisi haline gelmiştir. Resmi tutanak 23 Mayıs'ta imzalanacak. Ancak elimizdeki rakamlara göre şu andaki üye sayımız 135 bin. Üreten ve çözüm arayan bir sendika olarak hizmet kolumuzda tek adres olacağız."

 

"TOPLU SÖZLEŞME TASLAĞI HAZIRLAYACAĞIZ"

 

Toplu sözleşme ile ilgili ikincil mevzuat çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Memiş şunları söyledi:

 

"Biz geçmiş dönemde yapılan hataları tekrarlamak istemiyoruz. Toplu görüşme masasını rica masası haline dönüştüren 4688 Sayılı Yasaya sessiz kalan dönemin yetkili sendikaları nedeniyle kamu çalışanlarının hakları yıllarca baskılandı. Biz masaya toplu sözleşme talebiyle oturduk. Toplu sözleşme olmazsa bu masaya oturmayız dedik. Referandumda malum çevreler toplu sözleşme hakkına hayır diyerek, kendi meşruiyetlerini inkar ettiler. Biz talep eden, takip eden ve sonuçlandıran bir emek örgütü olarak tarihe geçtik. Şimdi Toplu sözleşmenin çerçevesini belirleyecek yasa çalışmalarının da en geniş haklarla sonuçlanmasının takipçisi olacağız. Biz şimdiden taslak çalışmalarını başlatacağız. İşyerlerinden başlayarak en geniş tabanlı bir çalışma yürüterek, toplu sözleşme taslağımızı hazırlayacağız " diye konuştu.

 

Başkanlar Kurulu toplantısının gündemi çerçevesinde, şube başkanları ve il temsilcileri görüş ve önerileri aktardılar. Toplantıda, hizmet kolunda yapılacak toplu sözleşme çalışmalarının önemine ilişkin görüşler dile getirildi.

 

Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirisinin 23 Mayıs'ta resmi tutanakların imzalanmasının ardından açıklanması kararlaştırıldı.

 

Toplantıdan Görüntüler:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo