Prof. Dr Cevdet Erdöl Konuğumuz Oldu

 

Sendikamız tarafından sağlık alanındaki konuların görüşülmesi amacıyla düzenlenen toplantıya, AK Parti Trabzon Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl katıldı. Genel Merkez Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda yapılan toplantıda konuşan Erdöl, Bazıları sandukacılık, bazıları sendikacılık yapar" dedi.

 

 

 

Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in sendikacılığa farklı bir anlayış getirdiğini söyleyen Prof. Dr. Cevdet Erdöl, sağlıkla ilgili çıkartılan kanunlarda Sağlık-Sen'in kendilerine her zaman destek verdiğini belirtti.Memur-Sen ve Sağlık-Sen bir şey söylüyorsa bunun kamu çalışanlarının faydasına olduğunu bildiklerini ifade eden Erdöl, Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in görüşlerinin kendileri için her zaman önemli olduğunu vurguladı.

 

 SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO MEMUR-SEN ve SAĞLIK-SEN'İN BAŞARISIDIR

 

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için Sağlık-Sen'in büyük çaba sarfettiğini belirten Prof. Dr. Erdöl, sözlerine şöyle devam  etti: "Sağlık-Sen bizimle yaptığı görüşmelerde, sözleşmelilere kadro hakkını gündeme getirmekteydi. Bizim komisyonumuza, bu anlamda talebi olan sadece ve sadece Memur-Sen ve Sağlık-Sen'dir. Bu işin takipçisi oldular ve bugün sözleşmeliler kadroya geçirilmiş ise bunda en büyük pay sahibi yine Memur-Sen ve Sağlık-Sen'dir.

2000'li yıllarda sağlıkta memnuniyet yüzde 38 iken, çalışmalar neticesinde bu oranın 2010 itibariyle yüzde 73'ü bulduğunu kaydeden Prof Dr. Cevdet Erdöl, Türkiye'den tedavi olmak için yurtdışına giden hasta sayısında önemli bir düşüş olduğunu söyledi. Erdöl, ayrıca Türkiye'ye yurtdışından tedavi amaçlı gelenlerin sayısının ise 2010'dan bu yana 135 bin olduğu bilgisini verdi.

 

Prof. Dr. Erdöl, 205 bin sözleşmeli sağlık çalışanını kadroya alarak verdikleri sözü tuttuklarını, bundan sonra yapacakları çalışmalarla, sağlık çalışanlarının çok daha iyi koşullarda çalışmalarını sağlayacaklarını söyledi.

 

Sağlık-Sen Genel Sekreteri Semih Durmuş ise toplantıda yaptığı konuşmada, Sağlık-Sen'in 135 bini aşan üye sayısıyla, Türkiye'nin en önemli sivil toplum örgütlerinden olduğuna işaret etti. Hizmet sendikacılığı farkıyla bugüne kadar sayısız kazanım elde ettiklerini belirten Durmuş, Sağlık-Sen'in sağlık çalışanlarına hizmetlerinin devam edeceğini belirtti.

 

Toplantıda, Sağlık-Sen Ankara Şube Başkanları Şenol Şahin, Erdal Bolatçı, Mustafa Demirbaş ve İbrahim Şahin'de birer konuşma yaptılar.

 

Konuşmaların ardından, Sağlık-Sen Genel Sekreteri Semih Durmuş, AK Parti Trabzon Milletvekili ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Cevdet Erdöl'e başarılı çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, sağlık çalışanlarına adına bir plaket takdim etti. Ayrıca Prof. Dr. Erdöl'e 205 bin sözleşmeli çalışanın kadroya alınmasından dolayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmek üzere bir plaket sunuldu. Plaketi, Prof. Dr. Cevdet Erdöl'e, Sağlık-Sen Genel Mali Sekreteri Mustafa Örnek verdi.

 

 

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo