Sendikamızdan Urfa Çıkarması

 

Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetimi ve Başkanlar Kurulu üyeleri sendikamız eski Genel Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili adayı Mahmut Kaçar'a destek ziyaretinde bulundu.  

 

 

Ziyaret kapsamında Şanlıurfa Şubemizin açılışı gerçekleştirildi. Şube açılışını sendikamız eski Genel Başkanı Mahmut Kaçar ve Genel Başkan Metin Memiş birlikte gerçekleştirdi. Program kapsamında düzenlenen basın toplantısına, Devlet Bakanı Faruk Çelik, Sağlık-Sen eski Genel Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mahmut Kaçar da katıldı.


 

DEMOKRASİYE MEMUR-SEN AİLESİNİN KATKISI BÜYÜK


Toplantıda konuşan Devlet Bakanı Faruk Çelik, Sağlık-Sen'in toplantısına katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Türkiye'de demokrasiden ve ülkenin normalleşmesinden yana olan sivil toplum kuruluşlarının başında Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in geldiğini vurgulayarak, Türkiye'nin önemli sıçramalar gerçekleştirilmesi konusundaki katkılarından dolayı sendika üyelerine teşekkürlerini ifade etti.


Sağlık-Sen eski Genel Başkanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar'da Sağlık-Sen'in bu önemli organizasyonu Şanlıurfa'da gerçekleştirmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, katılımcılara teşekkür etti.


"KADRO HAKKINI MEMUR-SEN ALDI"


Toplantıda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "sendikal mücadelemizin olmazsa olmazlarından olan sözleşmelilere kadro hakkının olumlu şekilde sonuçlanmasını mutlulukla karşılıyoruz" dedi. Bugüne kadar Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak sözleşmelilere kadro talebini her fırsatta tekrarladıklarını ifade eden Genel Başkan Metin Memiş, sözlerine şöyle devam etti: "16 Nisan tarihinde Memur-Sen Genel Kurulu'nda, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, sözleşmelilere kadro talebimizi bir kez daha Başbakan'a iletmişti. Genel Kurul'da konuşan Başbakan ise sözleşmelilere kadro sözünü vermişti. 200 bini aşan sözleşmeli kamu çalışanının beklediği haberi geçtiğimiz günlerde aldık. Artık sözleşmeli kamu çalışanı şartsız ve koşulsuz, bir dilekçeyle kadrolu memur olacaktır. Ayrıca çalışanlarımız, izinler, sosyal yardımlar, tayin ve atamalar konusunda yararlanamadıkları veya kısıtlı olarak yararlandıkları tüm hakları elde etmişlerdir. Sosyal bir yara halini alan parçalanmış aile tabloları, artık sona erdirilmiştir."

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo