Hizmetleri Askıya Alın Diyenler, Bu Tabloyu Görmeli

 

9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için ülkemize gelen öğrenciler, Memur-Sen'i ziyaret etti. Müzik ve şiir dinletilerinden örneklerin sunulduğu ziyarette, olimpiyatlarda madalya almış öğrenciler, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu tarafından bilgisayarla ödüllendirildi.

 

 

Davetlilere hitaben bir konuşma yapan Ahmet Gündoğdu, seçim sürecinde "hizmetleri askıya alın" diyenlere Türkçe Olimpiyatları çerçevesinde Türkiye'de bulunan öğrencileri görmelerini tavsiye etti. Gündoğdu, "Yakın bir tarihte "hizmetleri askıya alın" aymazlığını gösterenlere, sadece Türkiye'ye değil medeniyetimizin bütün damarlarını onurlandıran bu fotoğrafa iyi bakmalarını tavsiye ediyoruz." dedi. Gündoğdu, "Biz, bugün burada ağırladığımız çocuklarımızı sadece Türkçe Olimpiyatlarının katılımcısı ve şampiyonu olarak görmüyoruz. Bizim için her biri, insanlığın yıllardır aradığı barışın, kardeşliğin ve insan onurunun yılmaz elçileri ve aktivistleridir" şeklinde konuştu.TÜRKÇE, İNSANLIĞIN ORTAK DİLİ OLACAK

 

 

Geçmişte Karamanoğlu Mehmet Bey'in fermanıyla bu coğrafyanın ortak dili haline gelen Türkçe'nin dünya dili olmaya doğru hızla ilerlediğinin görüldüğünü dile getiren Gündoğdu, 2003 yılında 17 ülkeyle başlayan, bugün 130 ülke ve 1000 öğrencinin katılımıyla devam eden Türkçe Olimpiyatları ile, Türkçe'nin insanlığın ortak barış ve sevgi dili olması çabalarını hayranlık ve takdirle izlediklerini kaydetti.


Küresel bir vizyon gerektiren bu etkinliklerin devamıyla Türkçe'nin insanlık ailesi için barışın, kardeşliğin, sevginin ve adaletin dili olacağını vurgulayan Ahmet Gündoğdu, bu tür organizasyonların sayısının artmasıyla Türkiye'nin, dünya barışının sağlanmasında önemi ve etkinliğini her geçen gün daha da arttıran bir ülke haline geleceğine vurgu yaptı.HİZMETLERİ ASKIYA ALIN DİYENLER, BU TABLOYU GÖRMELİ


Yakın bir tarihte ‘hizmetleri askıya alın' aymazlığının gündeme geldiğini de hatırlatan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Bunu söyleyenlere, sadece Türkiye'ye değil medeniyetimizin bütün damarlarını onurlandıran bu fotoğrafa iyi bakmalarını tavsiye ediyoruz. Durdurun dedikleri hizmetin medeniyetimize, insanlığa, insanlığın ortak sevgi mirasına yaptığı katkının farkına varabilselerdi, hatta daha da ileri gidip bu küresel gayretleri destekleselerdi sanırım bugün bilim dili haline gelmiş bir Türkçe'yi, dünya insanlık ailesinin ortak mirası haline gelmiş bir Anadolu medeniyetini konuşuyor ve tartışıyor olurduk." dedi.Türkçe Olimpiyatları'nın Türkiye'nin yasaklarla boğuştuğu bir dönemde başladığını ifade eden Ahmet Gündoğdu, olimpiyatlar kapsamında okyanus öteleri ve öteki kıtalardan ülkemize gelen ve misafir ettiğimiz dünya çocuklarının hissettirdiği onur ve mutluluğun, kendi ülkesinde yasaklarla, tertiplerle ve iftiralarla hareketsiz bırakılmaya çalışılan tefekkür ve tevekkül erbabının hizmet aşkının eseri olduğunu kaydetti.


Bu hizmetlerin yürütülmesi esnasında hakkın rahmetine kavuşan başta Adem Tatlı ve Hacı Ata olmak üzere vefat etmiş tüm hizmet gönüllülerini rahmet ve minnetle andığını da dile getiren Gündoğdu, bu resmin arka planında yer alan fikir ve medeniyet işçisi öğretmenlere ve emek sahibi herkese saygı ve şükranlarını sunduklarını ifade etti.Daha sonra mini bir gösteri sunan öğrenciler, katılımcılar tarafından büyük alkış aldı. Memur-Sen'e ziyarete gelen öğrencilerin verdiği mini konser katılımcıları duygulandırdı. Nijaryalı öğrencinin ‘Şu dağlarda kar olsaydım' şarkısı büyük alkış alırken, Romanyalı öğrencinin Nihat Doğan, Yıldız Tilbe gibi ünlüleri taklidi salondakileri gülmekten kırdı geçirdi.

 

Olimpiyatlarda birinci olarak madalya alan öğrenciler, Memur-Sen tarafından birer bilgisayarla ödüllendirildi. Öğretmenler ve diğer öğrencilere de bir kitap setiyle ebru tablo hediye eden Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu ve Memur-Sen yönetim kurulu, toplu resim çektirdi.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo