Sendikamızdan Sağlık Bakanına Ziyaret

 

Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'nun da katıldığı ziyarette, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yeni dönemde çözüm bekleyen temel gündem konularına ilişkin görüşlerini aktardı.

 

 

Bakan Akdağ'a hayırlı olsun dileğinde bulunan Memiş; yeni dönemde, sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde, çalışma koşullarının iyileştirilmesi sürecinin hızlandırılması temennisinde bulundu.

 

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet konusunu da gündeme getiren Memiş, şiddetin tüm boyutlarıyla araştırılması ve yasal çözümlerin yanı sıra yapısal çözümlerin de geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Şiddeti sağlık kurumlarından arındırmak amacıyla sendika olarak, çeşitli araştırmalar yaptıklarını ve projeler geliştirdiklerini ifade eden Memiş, bu çerçevede Bakanlıkla ortak çalışmalar gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi. Memiş, mevcut yapısıyla sağlık çalışanları üzerinde ciddi baskı unsuru haline gelen hasta hakları birimlerinin işlevselliğinin de gözden geçirilmesi gerektiğini kaydetti.

 

Memiş, görüşmede ayrıca Bakan Akdağ'a, Sağlık-Sen'in düzenlediği aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının sorunları çalıştayının sonuçlarını içeren bir raporu sundu.

 

 

Bakan Akdağ: "Çalışanların sorunlarını önemsiyoruz"

 

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Bakanlığı süresince çalışanların sorunlarının çözümüne hassasiyetle yaklaştığını belirterek, yeni dönemde de sağlık çalışanlarının huzurlu çalışma ortamlarına ve üst düzey haklara kavuşmaları için gayret sarf etmeye devam edeceklerini söyledi. Bakan Akdağ görüşmede şunları söyledi:

 

"Sağlıkta şiddetin önlenmesine dönük çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda yetkili sendika ile toplumda farkındalık oluşması için işbirliği yapabiliriz. Gerek hasta hakları birimlerinde yaşanan sorunlar gerekse gündeme getirilen diğer konularda yetkili sendikaca hazırlanan raporları, yapılan araştırmaları ve çözüme dönük projelerini önemsiyoruz."

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo