Memur-Sen ve Sağlık-Sen’den Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e Ziyaret

 

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Sağlık-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 


Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, yeni hükümetin üyelerine yönelik hayırlı olsun ziyaretleri kapsamında Aile ve Sosyal Politika Bakanı Fatma Şahin'i de ziyaret ettiklerini söyledi. Bakanlığın; ailenin ve toplumun sosyal devlet gözetiminde sağlıklı gelişimi gibi çok önemli bir görevi yerine getirme sorumluluğu bulunduğunu ifade eden Gündoğdu, " Sayın Bakanımızın, yeniden yapılanma süreci içinde olan Aile ve Sosyal Politika Bakanlığı'nda başarılı hizmetler ortaya koymasını diliyorum" dedi.


GENEL BAŞKAN METİN MEMİŞ: "SOSYAL DEVLET ANLAYIŞINA UYGUN BİR YAPILANMA BEKLİYORUZ"


Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş de görüşmede sosyal hizmet kolunda yetkili sendika olarak, gerek sosyal hizmet politikalarına gerekse çalışanların haklarının geliştirilmesi konusunda çözüm odaklı bir sendikacılık yürüttüklerini belirterek, sosyal hizmet alanında yaşanan gelişmeler hakkında görüşlerini aktardı.


Sağlık-Sen'in seçimlerden hemen önce, "Sosyal Hizmetlerde Nasıl Bir Bakanlık" başlığıyla bir rapor açıkladığını hatırlatan Memiş, Sosyal devlet anlayışına uygun bir bakanlık yapılanması beklediklerini belirterek, Sosyal Hizmet Politikalarına ilişkin hazırladıkları raporu Bakan Şahin'e sundu.


Memiş, görüşmede aile hekimliği uygulamasına entegre olarak, aile sosyal hizmet danışmanlığı önerisinde bulunarak, "Sosyal hizmetlerin ihtiyaç sahiplerine en etkin şekilde ulaşabilmesi için devletin müracaat odaklı yaklaşımdan tespit odaklı yaklaşıma geçmesi gerekir. Aile sosyal hizmet danışmanlığı gibi bir uygulama ile bu başarılabilecektir. Ayrıca aile veya sosyal çevrede gelişen sorunların önceden tespit edilerek önlenmesi sağlanabilecektir" şeklinde konuştu.


75 MİLYONUN BAKANLIĞI OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın organizasyon yapısını, 75 milyona hitap edecek şekilde oluşturduklarını ifade eden Bakan Şahin ise Memur-Sen ve Sağlık-Sen'in katılımcılığından mutlu olduğunu ifade etti. Hükümet olarak; sosyal devlet olmanın gereğini yerine getireceklerini kaydeden Şahin, bugün var olan sorunları elbirliğiyle aşmak için STK'larla görüşmelere devam edeceklerini söyledi.

 

Ziyarete Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Teşkilat Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'in yanı sıra, Genel Sekreter Semih Durmuş, Genel Teşkilat Sekreteri Murat Özdemir, Genel Basın ve İletişim Sekreteri Fatih Kocur ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Menderes Turbay katıldı.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo