Terör Bitirilerek Ülke Gündeminden Çıkarılmalıdır

 

Türkiye son günlerde yeniden terör olaylarına sahne olmaktadır. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde gerçekleşen hain saldırıda 11 askerimiz şehit edilmiş, 14 askerimiz de yaralanmıştır. Terörle mücadelede toplumsal mutabakat ve çözüme yönelik ortak adımların atılmaya başlandığı bir dönemde gerçekleşen saldırıları, terör örgütünün ve destekçilerinin son çırpınışları olarak değerlendiriyoruz.


Eli kanlı terör örgütü ve destekçileri, halka zulmederek, masum insanları öldürerek, kalleşçe pusular kurarak, evrensel barış ve huzur ayı Ramazan'da kan dökerek bir yere varılamayacağını bilmelidir.

 

 

Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak; terör ve terörle mücadelenin, Türkiye'nin en acil ve öncelikli gündemi olması gerektiğini bir kez daha ifade ediyoruz. Toplumsal mutabakat içinde, terörle mücadeleye yönelik atılacak adımlar desteklenmeli ve kararlı çalışmalarla terörün kökü kazınmalıdır. Bunca yılın acı ve gözyaşlarının yerini barış, huzur ve ekonomik kalkınmalar ve demokratikleşme almalıdır.

 

Milli birlik ve beraberliğe, ülkenin huzuruna yönelik olarak gerçekleşen bu tür saldırılar, hiçbir şekilde iç siyasete alet edilmemelidir. 
Memur-Sen ve Sağlık-Sen camiası olarak, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerken; silah arkadaşlarına, ailelerine ve milletimize de sabır ve baş sağlığı diliyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo