Bayramı Bayram Tadında Yaşamanız Dileğiyle…İyi Bayramlar

 

Manevi olarak arındığımız, mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu, mutluluğumuzu ve kederlerimizi paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşıyoruz.

 Bayram, kalbî duygu ve düşüncelerin dışarıya çıktığı, köpürüp her yanı sardığı bir dostluk ve kardeşlik günüdür.Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı,"Ben'i" "Biz" yapan, yanı başımızdakinin fark edildiği ve gözetildiği, toplumda açılan sosyal yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir.Bayram, barışma demek, bayram paylaşma demektir. Paylaşmak da kardeşliğin gereğidir. 30 günlük Ramazan'ın ardından bahşedilen bayramı adına ve anlamına yakışır şekilde kutlama ve yaşama bütün inananların hakkıdır.Mutluluklar paylaşıldıkça artarken, hüzünler de paylaşıldıkça azalır. Bayramlar, bu günleri en iyi hissettiğimiz zaman dilimleridir.

 


Milletçe bir ve beraberiz. Özellikle son günlerde milletimiz ve ülkemiz, terör bataklığının en derin yerlerine yeniden çekilmeye çalışılmaktadır. Hassas dönemlerden geçtiğimiz her zaman diliminde iyi niyet çabalarını sabote etmek isteyen şer odaklarının, her fırsatta arkasına saklandıkları terör belasını yeniden hortlatmak istemeleri, onların varlığını güçlendirmeyecektir. Çünkü milletimiz, tarihin hiçbir döneminde böylesi şer odaklarına asla fırsat vermemiştir.

 

Bu vesile ile bugüne kadar milletimiz için şehit olan vatan evlatlarına Allah'tan rahmet diliyoruz.

 

Yardımlaşmanın ayrı bir önem kazandığı bu bayram gününde, Afrika'da bir lokma ekmeğe, bir yudum suya muhtaç Somalili kardeşlerimizi de hatırlamalıyız, ve onların sıkıntılarının bir nebze de olsa giderilmesi için dost elimizi uzatmayı ihmal etmemeliyiz.

 


Bu duygu ve düşüncelerle, Sağlık-Sen ailesinin, milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutluyor, Somali'deki açlık ve sefaletin bitmesi ve oradaki müslüman kardeşlerimizin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulması için Yüce Allah'tan yardım dilerken, ülkemizdeki terörün bitmesi ve terör odaklarının yok olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyoruz.

 

Barış, hoşgörü, sevgi ve mutluluk dolu nice bayramlara...

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo