gündoğdu: mitingde bir taraftan dua bir taraftan beddua okunacak

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, 'Mısır İçin Direniş, İnsanlık İçin Diriliş' mitinginde bir taraftan dua; bir taraftan da beddua okunacağını söyledi.Memur-Sen, Hak-İş, Mazlum-Der ve Anadolu Gençlik Derneği'nin öncülüğünde 'Mısır İçin Direniş, İnsanlık İçin Diriliş' mitingi yarın saat 16.00'da Ankara Sıhhiye Meydanı'nda gerçekleşecek.

Memur – Sen Genel Merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, başta Mısır ve Suriye olmak üzere, Filistin Irak, Afganistan, Doğu Türkistan gibi İslam ülkelerinde yapılan zulümlere karşı gerçekleştireceklerini duyurduğu mitinge, Ankaralılar olmak üzere bütün Türkiye'den destek beklediğini söyledi.

Mitingde Suriye ve Mısır'ı ön plana aldıklarını belirten Gündoğdu şunları ifade etti:

"'İnsanlık İçin Diriliş' adını verdiğimiz mitingimizin esasen adı 'Mazlumlar için Direniş, İnsanlık İçin Diriliş'tir. Çünkü, Suriye'de, Mısır'da ve başka yerlerde öldürülen insanların adı topyekun insanlığın öldürülmesidir.

Hak-İş, Mazlum Der, Anadolu Gençlik Derneği gibi sendika ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya gelerek, yüzlerce sivil toplum örgütü adına çağrıcılık görevi yapıyoruz. Bu miting insanlığın ortak mitingi olacak. Vicdanların kanatıldığı bu günlerde, vicdanların ortak sesini çıkarma mitingi yapacağız. Burada insan olarak görevimiz var. Dini, inancı, ırkı, cinsiyeti ne olursa olsun insan olarak içimiz sızlıyor. Müslüman olarak artı bir görevimiz var. Çünkü bizler iyiliği emreden ve kötülükten sakındıran bir inanca sahibiz. Mitingimizin bir tarafı mazlumlar için dua olacak. Bir tarafı da zalimler için beddua olacak. Zalimler için yaşasın cehennem diyeceğiz.”İnsana bakıştaki çifte stardın canlarını yaktığını söyleyen Gündoğdu, “Dün insan haklarının savunucusu olduğunu iddia edenlerin bugün katliamlara, darbelere katliam ve darbe dememesi, dünyanın gözü önünde cereyan eden konuları bile ıskalaması yaptıkları çifte startı gösteriyor. Artık batı medeniyeti, öldürmeyi, ölümler üzerinden ayakta kalmayı şiar edinmiş bir medeniyettir. Bizim medeniyetimiz ise bir insanın ölümünü kainatın ölümü olarak gören bir medeniyettir” diye konuştu.

Demokrasinin beşiği olarak kabul edilen ülkelerin sınıfta kaldığını belirten Gündoğdu, Diktatörlerin, kan emicilerin, Siyonistlerin kölesi olan sözde İslam ülkeleri yöneticilerinin de onlardan hiçbir farkının olmadığını söyledi.

Gündoğdu, “Amerika, Avrupa Birliği (AB), Birleşmiş Milletler (BM) ya da başka kuruluşlar bugün bu zulümlere dur demeyeceklerse ne zaman dur diyecekler. Artık Batı'dan, Amerika'dan, AB'den, BM'den mazlumlar lehine medet ummak, ölü gözünden yaş beklemek gibi bir şeydir. Yarın saat 16.00'da başta Ankaralılar olmak üzere Türkiye'nin her yerinden gelebilecek bütün kardeşlerimizi mitingimize davet ediyoruz" dedi.

Darbelere karşıyım demenin yetmeyeceğini vurgulayan Gündoğdu, "Darbelerden zarar görenlerin yanında yer almak gerek. Bu mitinge Suriye ve Mısır'daki katliamların bizim başımıza da gelmemesi için empati yaparak katılmamız gerekiyor" ifadesini kullı.


"Ülkemizin Geleceğine Sahip Çıkmaktır"

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan da "Mitingin amacı esasen ülkemizin ve kendimizin onuruna, şahsiyetine, geleceğine sahip çıkmaktır. Mısır direnişine sahip çıkmayı, kendi geleceğimize sahip çıkmak olarak görüyoruz. Mısır'daki kardeşlerimiz için ağıt yakmak yerine onların dalgalırdığı bayrağı bütün dünyaya taşımak üzerimize düşen sorumluluktur" diye konuştu.

"Mazlumlar İçin Sıhhıye'deyiz"

Mazlum-Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, burada Mısır halkının yalnız olmadığını, darbeye darbe demek gerektiğini, kavganın insanlığın ortak kavgası olduğunu göstereceklerini dile getirdi. Ünsal, yarın ki miting için 'Mazlumlaricinsihhiyedeyiz' hashtagini kamerala göstererek, yüzbinleri Sıhhıye Meydanı'na davet etti.

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Medet Bulut da düşüncelerini şöyle paylaştı: "Yarın yapacağımız mitingimizin tüm mazlum coğrafyalara Mısır ve Suriye için, mücadele eden direnen Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını niyaz ediyorum. Mısır'ın bu kutlu direnişi inşallah Müslümanların uyanışına, dirilişine ve yeniden tek vücut olarak birlikte hareket etmesine vesile olacaktır. Şuan Türkiye genelindeki tüm şubelerimiz Ankara'ya akın edecekler. İnşallah yarın ki miting mazlumların kurtuluşuna vesile olacak."

Konuşmaların ardından genel başkanlar ayağa kalkarak hep birlikte Mısır'ın sembolü haline gelen 'Rabia' işareti yaptı.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo