Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

 

Bayramlar, yardımlaşma, dayanışma, sevinme ve sevindirme, etrafındakilerin farkına vararak paylaşmanın, kucaklaşmanın ve sevmenin engin ufuklarında kâmil insan olmanın tadını doyasıya yaşayabilme, gereksiz kırgınlıklardan küskünlüklerden arınma zamanıdır. Millet olarak yaşadığımız sıkıntıları, sorunları bir nebze olsun hafifleten, paylaşma ve dayanışma bilincinin zirve yaptığı saadet günleridir. Topluca kılınan bayram namazları ayrılık ve farklılıkların zenginliklere dönüştüğü, toplum ve millet olarak birlik ve beraberliğimizin güçlendiği anlardır.

 

 

Bütün Müslümanları kardeş ilan eden, komşu hakkını, fakirin zengin üzerindeki hakkını gözeten yüce bir dinin mensupları olarak, bu değer ve ilkeler doğrultusunda yaşadığımız sürece, bayramlar daha anlamlı hale gelecektir.

 


Ülkemizden kutsal topraklara hac farizasını yerine getirmek için giden kardeşlerimizin, dillerinden ve gönüllerinden semaya yükselen duaların da, ülkemize rahmet ve bereket olarak dönmesi, Yüce Allah'tan niyazımızdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak; başta sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olmak üzere tüm İslam Aleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, bayramın tüm insanlık için barış, huzur, güven ve hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyoruz.

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo