Sendikamızdan “Mehmet Akif İnan’ı Anlamak” Paneli

 Sağlık-Sen, Memur-Sen'in kurucusu merhum Mehmet Akif İnan'ın hayatı ve fikirlerinin konuşulduğu bir panel düzenledi. Sağlık-Sen Sendika Akademisi Eğitim Programı kapsamında Antalya'da düzenlenen panele, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Sağlık-Sen eski Genel Başkanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ve Mehmet Akif İnan'ın kardeşi Dr. Ahmet İnan konuşmacı olarak katıldı. Panel öncesi Merhum Mehmet Akif İnan'ın hayatını anlatan bir kısa film gösterisi yapıldı.

 

Panelin açış konuşmasını yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Mehmet Akif İnan'ın davasını ölesiye seven bir insan olduğunu belirterek, Mehmet Akif İnan'ın öncülüğünde kurulan ve onun oluşturduğu "Erdemliler Hareketinin" dün olduğu gibi bugünde Genel Başkanından İşyeri temsilcisine kadar her kademede davasına hizmet ve mücadelesine devam edeceğini söyledi.

 

Panelde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da, liderlerin, dava adamlarının günü birlik değil geleceği görerek cümleler kurduğunu, Mehmet Akif İnan'ın da eserleri ve bize bıraktıklarıyla bu liderler arasında yer aldığını söyledi. Mehmet Akif İnan'ın temellerini attığı ve öncülük ettiği Memur-Sen'in bugün, onun istediği gibi çok iyi bir noktada olduğunu belirten Gündoğdu, 1995 yılında başlayan bu büyük destanın her gün daha da güçlenerek yoluna devam edeceğini ifade etti.

 

 Sağlık-Sen eski Genel Başkanı ve Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar da kendisinin gençlik yıllarından itibaren, Mehmet Akif İnan'la birlikte sendikal mücadele içinde bulunduğunu söyledi. Mehmet Akif İnan'ın çok iyi bir teşkilatçı olduğunu ve Memur-Sen'i güçlendirmek için gece gündüz çalıştığını belirten Mahmut Kaçar, bugün Memur-Sen'in bulunduğu noktanın ve sahip olduğu değerlerin kaynağının Mehmet Akif İnan olduğunu söyledi.

 

Sözlerine ağabeyi Merhum Mehmet Akif İnan için düzenlenen bu program için teşekkür ederek başlayan Dr. Ahmet İnan,  Mehmet Akif İnan'ın en önemli vasfının dava adamı olması ve davasına sahip çıkması olduğunu söyledi. Akif İnan'ın hiçbir zaman maddi vasıflara önem vermediğini belirten Dr. Ahmet İnan, kendisinin hayattayken Memur-Sen'i en büyük eseri olarak gördüğünü ve bir gün Türkiye'nin en büyük sendikası ve sivil toplum kuruluşu olacağına inandığını ifade etti. Bugün gelinen noktada onun bu düşüncelerinin gerçekleşmiş olmasından duyduğu mutluluğu ifade eden İnan, Memur-Sen'in bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo