“Mücadelemiz Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarının Emeklerinin Zayi Olmaması İçin”
24 Mart 2021, Çarşamba

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının emeklerinin ve döktükleri alın terinin zayi olmasına asla göz yummayacaklarını ve bunun için mücadele ettiklerini söyledi. 

Sağlık-Sen Kırıkkale Şubesi'nin İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ile Genel Sekreter Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları İdris Baykan, Mahmut Faruk Doğan, Şemsettin Karadoğan, Yusuf Dural ve Yasin Barutcu  katıldı.


“Ücret Adaletsizliğinin Giderilmesi İçin Mücadele Ediyoruz”
Toplantıda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık hizmetinin bir bütün olduğunu dile getirerek, "Sağlık çalışanları ortak alın teri ile sağlık hizmetini yürütüyor. Sağlık çalışanları canlarını ortaya koyarak mücadele ediyorlar. Ama bunun yanında birde sorunlarla, adaletsizliklerle mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Bizim canımızı en çok yakan döner sermayeden kaynaklı ücret adaletsizliği. Döner sermaye sistemi sağlık çalışanları arasında çalışma barışını bozuyor. Bu sistem muhakkak değişecektir. Adaletin ve hakkaniyetin sağlanması için her alanda mücadelemizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. 
“Bizim Mücadelemiz Haksızlıkların Giderilmesi İçin”

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının büyük fedakârlıklarla çalıştığını kaydeden Durmuş, bu mücadele için akıtılan alın terinin görmezden gelinemeyeceğini söyledi. Durmuş, "Sağlık çalışanlarımız cephenin en ön safında virüsle mücadele ediyorlar. Can veriyorlar, virüse yakalanıyorlar ama cepheyi terk etmiyorlar. Bu süreçte sosyal hizmet çalışanlarımız 10-14 günlük kesintisiz karantina mesaisi yaptılar. Karşılığını alabildiler mi? Hayır. Tüm bu sıkıntıları mahkemeye taşıdık. Bizim sağlık ve sosyal hizmet çalışanı arkadaşlarımızın emeklerinin zayi olmasına göz yummamız mümkün değil. İşte bizim mücadelemiz bu haksızlıkların ve adaletsizliklerin giderilmesi için” ifadelerini kullandı. 
Şube Başkanı Akdoğan: Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarının Sesi Olmak İçin Çalışıyoruz
Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan, Kırıkkale'de sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sesi olmak için çalıştıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: "Delice'den Keskin'e kadar sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın dertlerine deva olmak için çalışıyoruz. Bizim mücadelemiz emek ve alın teri mücadelesi."

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo