“Sağlık Çalışanları Bir Bütün Olarak Değerlendirilmeli”
21 Ağustos 2020, Cuma

Sağlık çalışanlarının sorun ve taleplerine yetkililerin duyarsız kalmaması gerektiğini dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Durmuş, yapılan ayrımcılığın başarıyla sürdürülen mücadeleye zarar verdiğinin altını çizdi. 

Sağlık-Sen İzmir 2’No’lu Şubesi tarafından teşkilat toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda teşkilat mensuplarına hitap eden Genel Başkan Semih Durmuş, pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının büyük bir mücadele sarf ettiğini belirterek, “Şüphesiz bu sürecin kahramanları sağlık çalışanları. Herkes tarafından alkışlandılar, takdir edildiler. Ama sorunlarına yeterince ilgi gösterilmedi. Yapılan bazı uygulamalar sağlık çalışanları arasında ayrımcılığa ve ötekileştirmeye neden oldu. Siyasi irade sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde gösterdiği mücadelenin karşılığını hakkaniyetli bir şekilde teslim etmelidir. Sorunlara yönelik adımlar günü kurtarmak için değil, kalıcı çözümlerle hayata geçirilmeli” ifadelerini kullandı.

“Şiddet Hızından Bir Şey Kaybetmedi”

Pandemi süreci devam ederken sağlık çalışanlarına şiddetin hızından bir şey kaybetmediğini belirten Durmuş, şiddetin kronik bir sorun haline geldiğini kaydetti. Durmuş devamında şunları belirtti: “Artık şiddet haberleri duymak istemiyoruz. Sağlıkta Şiddet Yasası çıktığı zaman umutlanmıştık. Ama görüyor ve duyuyoruz ki sağlık çalışanlarına şiddet devam ediyor. Bunun önüne geçmek için yasal mekanizmalar tavizsiz işletilmeli. Saldırganların en ağır cezaları alması için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli.”

Şube Başkanı Özdemir: Yılmadan Ve Usanmadan Mücadelemizi Sürdüreceğiz

İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir ise sağlık çalışanlarının sorunları için sendika olarak mücadele ettiklerini belirterek, “Sorunların çözümü noktasında gereken adımlar atılmalıdır. Sağlık çalışanlarımızın bütün problemleri çözülene kadar, yılmadan ve usanmadan mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan, İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop, Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Kaya, Ağrı Şube Başkanı Fevzi Mağal, Aydın Şube Başkanı Abdülbaki Karaer ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.  

Toplantı öncesinde Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan, beraberindeki heyetle birlikte Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz ve İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop’u ziyaret etti.                                                                                            


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo