Kadınlar Komisyonumuz 62 Filistinli Fidan İçin 62 Fidan Dikti
17 Mayıs 2018, Perşembe

Sağlık-Sen Genel Merkez Kadınlar Komisyonu, sağlıkçı anneler ve sağlık çalışanlarıyla birlikte İsrail askerleri tarafından şehit edilen 62 Filistinli için basın açıklaması yaptı ve Atatürk Orman Çiftliği’nde 62 fidan dikti. Etkinliğe Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak, Himmet Bayar, Mustafa Örnek ve Genel Sekreterimiz Fatih Seyran katıldı.     

Basın açıklamasını gerçekleştiren Sağlık-Sen Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı Burcu Gülcan, Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyan ABD’nin, İsrail işgal ve sömürüsüne destek anlamındaki bu adımın kabul edilebilir bir durum olmadığını söyledi. “Terörist devlet İsrail ve küresel koruyucusu Amerika Birleşik Devletleri’nin, Kudüs’te yaktığı terör ateşi hızla büyümekte ve bölgeyi tehdit etmektedir” diyen Burcu Gülcan, “3 semavi dinin kutsal kabul ettiği Kudüs’ün; emperyalizm ve Siyonizm ittifakıyla Müslümanların yok sayılarak Yahudi işgaline çanak tutulmasını asla ama asla kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz” dedi. Emperyalizmin ve siyonizmin birbirini tamamladığını belirten Gülcan, “İkisinden birine arka çıkanın diğerinde de çıkarı vardır! Tüm dünyanın gözü önünde Emperyalist Amerika’nın şımarttığı Siyonist İsrail’le el ele kola kola yeni bir işgal girişimi içindedir” ifadelerini kullandı.  

“Bizler; sağlıkçı anneler ve sağlık çalışanları olarak şehitlerimize rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar dilerken, saldırıları nefretle lanetliyor ve kınıyoruz” şeklinde konuşan Gülcan şunları söyledi: “Terörist devlet ve koruyucusunun kustuğu kan, ölüm ve gözyaşına karşılık, milletimizin topyekûn gösterdiği tepki, iç ve dış kamuoyunun harekete geçirilmesi açısından son derece önemlidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, devlet büyüklerimiz ve siyasi parti temsilcilerimizin İsrail ve ABD terörüne karşı gösterdikleri sert tepki, uluslararası vicdanı rahatsız edecek niteliktedir. Hükümetimizin, dünya kamuoyunu harekete geçirmek için başlattığı diplomatik girişimleri destekliyoruz. Ülkesine kovduğumuz sözde elçilerini bu topraklarda bir daha görmek istemiyoruz. Devletimizin tepkilerinin devam ederek sürmesi en büyük temennimizdir.  Filistin; ülkemiz, milletimiz ve İslam dünyasının olduğu kadar, insanlığın ortak sorunudur. Kendi öz vatanlarından atılmak istenen Filistinliler’in haklı bağımsız devlet olma talebinin karşılanması, en temel haklarıdır. Kendi vatanlarında yaşayabilmek için verilen destansı mücadele, inanıyoruz ki en kısa zamanda karşılığını bulacak, bütün Filistinliler vatanlarında özgürce yaşayacak, Mescid-i Aksa tekrar özgür olacaktır.”

Basın açıklamasının ardından şehit olan 62 Filistinliyi temsilen Atatürk Orman Çiftliğine 62 tane fidan dikildi.
  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo