Memiş: Yıpranma Payı Hakkaniyetli Bir Şekilde Verilmeli
22 Şubat 2018, Perşembe

Genel Başkanımız Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcılarımız Himmet Bayar ve Abdülaziz Aslan ile birlikte Tunceli Şubemizin gerçekleştirdiği ‘Sağlık Çalışanları Buluşması’ programına ve İl Divan Toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Metin Memiş, gündemdeki konuları değerlendirdi. Yıpranma payının tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde gerçekleşmesi için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Metin Memiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık çalışanlarına verdiği sözün ardından yıpranma payının yasal düzenleme sürecinin mecliste başlamak üzere olduğunu ifade etti. “Yıpranma payı sağlık çalışanlarının tamamına hakkaniyetli bir şekilde verilmelidir” diyen Metin Memiş, “Bütün sağlık çalışanlarının 5 yıllık hizmetine bir yıl yıpranma payı sözü aldık. Bunun dışındaki hiçbir çalışmayı kabul etmeyiz” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞ YÜKÜ AVRUPA STANDARTLARINA ÇEKİLMELİ

Döner sermaye sisteminin yamalı bohça haline geldiğini söyleyen Metin Memiş, “Döner sermaye sistemindeki adaletsizliğin giderilmesi gerek. Tüm sağlık çalışanlarını memnun edecek bir sistem getirilerek kanayan bu yara tedavi edilmelidir” şeklinde konuştu. Sağlık çalışanlarının istihdam yetersizliği nedeniyle gereğinden fazla iş yüküne maruz kaldığını belirten Metin Memiş, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan ve bu yıl içerisinde gerçekleşecek 55 bin atamanın son yıllarda gerçekleşen en büyük alım olduğunu ifade etti. Bu atamayla birlikte sağlık çalışanlarının sırtındaki iş yükünün azalacağını söyleyen Memiş, bu şekilde atamaların önümüzdeki yıllarda da devam etmesi gerektiğini dile getirdi. Memiş, gerçekleşecek atamalarla birlikte sağlık çalışanlarının iş yükünün Avrupa standartlarına çekilmesi gerektiğini belirtti. 

Terörün sınırımızdan temizlenmesi için Zeytin Dalı Harekatının önemine vurgu yapan Metin Memiş, kahraman Türk Askerinin Afrin’de destan yazdığını belirtti. İçimizdeki hainlerin ve dış mihrakların Türkiye ve TSK’ya yaptığı saldırılara karşı devletimizin yanında yer almamız gerektiğini söyleyen Memiş, sağlık çalışanlarının sınır bölgesinde büyük bir özveri ile çalıştıklarını ifade etti. Özellikle Kilis’e gerçekleştirdiği ziyarette sağlık çalışanlarının büyük bir gayret ile hizmet verdiğine şahit olduğunu aktaran Memiş, “Vatan sever sağlık çalışanları her an ülkesine hizmet vermeye hazır” dedi.  Afrin Şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen Memiş, Gazilerimize de acil şifalar dileyerek sözlerini noktaladı.      

KIRMIZITAŞ: ÇÖZÜM ODAKLI SENDİKACILIK FAALİYETLERİ YÜRÜTÜYORUZ

Toplantıda Tunceli Şube Başkanımız Özgür Kırmızıtaş da bir konuşma gerçekleştirdi. Tunceli’de sağlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini he zaman takip ettiklerini belirten Özgür Kırmızıtaş, çözüm odaklı sendikacılık faaliyetleri yürüttüklerini ifade etti. Sağlık-Sen ailesini Tunceli’de en iyi şekilde temsil ettiklerini söyleyen Kırmızıtaş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının dertleriyle dertlendiklerini dile getirdi. Kırmızıtaş, “Desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta Genel Başkanımız Metin Memiş olmak üzere Genel Merkez Yönetimimize ve bizi yalnız bırakmayarak programımıza katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

Toplantıya Vali ve Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Adıyaman Şube Başkanımız Yasin Barutçu, Bingöl Şube Başkanımız Bilal Arslan, Elazığ Şube Başkanımız Mehmet Karataş, Elazığ Üniversite Şube Başkanımız Mustafa Yıldız, Malatya Şube Başkanımız Mehmet Bingöl, AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek ve bölgedeki STK temsilcileri de katıldı. Program öncesi Genel Başkanımız Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcılarımız Himmet Bayar, Abdülaziz Aslan ve Şube Başkanlarımızdan oluşan heyet ile birlikte Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel 'i makamında ziyaret etti. Metin Memiş ve berberindeki heyet ayrıca Tunceli İl Sağlık Müdürü Dr. Sercan Özaydın'ı, Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Çağdaş Özdemir'i ve Pertek Devlet Hastanesi çalışanlarını ziyaret etti. Tunceli’ye Elazığ üzerinden geçen Metin Memiş ve berberindeki heyetle burada da Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti. Tunceli ziyareti öncesi Genel Başkanımız Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcılarımız Himmet Bayar ve Abdülaziz Aslan ile birlikte Diyarbakır Şube Yönetimi ve Kadınlar Komisyonu üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo