SINIRDA SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA VE MEHMETÇİKLERİMİZE MORAL ZİYARETİ
31 Ocak 2018, Çarşamba

Kilis Gülbaba'da Suriye sınırında görevli asker ve sağlık çalışanlarımızı, Şehit Astsubay Mehmet Deveci Kışlası'nda Genel Başkanımız Metin MEMİŞ'in liderliğinde şubelerimizle birlikte oluşturduğumuz büyük bir konvoyla ziyaret ettik.  Büyük bir inanç ve fedakarlıkla görevlerini yerine getiren Mehmetçiklerimiz ve sağlık çalışanlarımıza moral vermek adına yaptığımız ziyarette her daim yanlarında olduğumuzu ve meşru müdafa hakkımızı kullandığınız Zeytin Dalı Hareketini desteklediğimizi belirttik.  Suriye tarafında terör temizliği devam ederken olası bir olumsuzluğa karşı sağlık çalışanlarımız da hazır beklemekteler. Özellikle UMKE ekiplerimizin çatışma bölgesine zaman zaman giderek yaralılarımıza müdahalede bulunduğunu öğrendik.
Ziyaretimize terör yuvası haline gelmiş ve operasyonda terörden temizlenmeye çalışılan Darmık Dağından atılan roketlerin bahçesine  isabet ettiği Kilis Devlet Hastanesinin vefakar ve emektar sağlık çalışanlarımız ziyaret ettik. Genel Başkanımız Metin MEMİŞ hastane bahçesine roketlerin isabet ettiğinin ertesi günü hastaneyi ziyaret ettiğini belirterek her daim yanlarında olduğunu, top yekun varoluş mücadelesi verdiğimiz bu günlerde yapmış oldukları hizmetlerden dolayı tüm çalışanları şükranlarını sundu. Yaşanılan sıkıntıların ve sorunların farkında olduğunu belirterek çözüm noktasında her daim yanlarında olduğunu belirtti.
Yoğun tempo ile geçen ziyaretlerde zor şartlarda hizmet veren vatan sevdalılarımızın duygularına ortak olarak bir nebzede olsun destek olmanın mutluluğunu yaşadık.

                                                                                                                                                                                         Recep KURUM

                                                                                                                                                                              Sağlık-Sen Adana Şube Başkanı


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo