Sağlık-Sen, Sınır Bölgesini Ziyaret Etti
31 Ocak 2018, Çarşamba

Genel Başkanımız Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcılarımız Kemal Çırak ve Himmet Bayar’la birlikte Afrin’de başlatılan ‘Zeytin Dalı’ Harekâtına ve bölgede görev yapan sağlık çalışanlarına destek vermek için Kilis’te ziyaretlerde bulundu.

Gaziantep’ten onlarca araçla oluşturulan ve Türk bayraklarıyla donatılan konvoyla Kilis’e giden Memiş, 112 ve UMKE ekipleriyle Kilis Devlet Hastanesi çalışanlarıyla bir araya geldi. Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Metin Demir’i de ziyaret eden Memiş, çalışmalar hakkında bilgi aldı, her zaman hem sağlık çalışanlarının hem de terörle mücadelede güvenlik güçlerinin yanında yer aldıklarını kaydetti.

Sınırın sıfır noktasında konuşlanan UMKE ve 112 ekiplerini ziyaretinde konuşan Genel Başkanımız Metin Memiş, özellikle sınırlarımızın ötesindeki terörle mücadelede Kilis’in stratejik öneme sahip olduğunu söyledi. Ülkemizin bütün dış güçlerin saldırısına maruz kaldığını belirten Metin Memiş, Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlerin hüsrana uğradığını ifade etti. Zeytin Dalı Harekâtıyla terörle mücadele sürecinde büyük bir adım atıldığını kaydeden Memiş, içimizdeki bazı yapıların bu sürece darbe vurmak istediğine dikkat çekti. Memiş, Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) yaptığı açıklamayla canı pahasına terörle mücadelede yer alan sağlık çalışanlarını ve hekimlerimizin destansı mücadelesine gölge düşürmeye çalıştığını ifade etti.

“Terörle mücadeleye savaş deyip, bunu bir halk sağlığı sorunu gibi gösterip, bir an önce sona erdirilmesi çağrısında bulunuyorlar” diyen Memiş, “İsminin başında Türk olan Tabipler Birliği, son açıklamasıyla sabrımızı taşırmıştır. Bu ülkenin vatansever hekimlerini temsil etmeyen, milli bir duruş sahibi hekimlerimizin görüşlerini yansıtmayan bu örgüt terör diliyle konuşarak teröre destek vermektedir” dedi. Sağlık-Sen olarak bu örgüte hak ettiği tepkiyi gösterdiğimizi belirten Metin Memiş, “Sayın Cumhurbaşkanımız gerekli cevabı vererek, duygularımıza tercüman oldu” diye konuştu. TTB Merkez Konseyinin kendi ideolojik saplantılarını tüm hekimlerin düşüncesiymiş gibi dikte etmeye çalıştığını söyleyen Memiş, “Sağlık çalışanlarımız, hekimlerimiz bu ülke için seve seve canlarını ortaya koymaktadır. Hendek terörü ile mücadele ederken, güvenlik güçlerimizin hemen arkasında bu sağlık çalışanları vardı. Bu sağlık çalışanları yaşatmak için oradaydı. Sınırımızın ötesinde devam eden operasyonlarda da yine sağlık çalışanlarımız güvenlik güçlerimizin hemen ardında, onların yarasını sarıyor, onları yaşatmak için canını ortaya koyarak buraya gönüllü olarak geliyorlar” ifadelerini kullandı. Savaşın devletler arasında olacağına dikkat çeken Memiş, teröristlere karşı verilen mücadelenin ise terörle mücadele olduğunu ve bu mücadelenin ülkemiz üzerinde gözü ve emeli olan son terörist yok edilinceye kadar süreceğine vurgu yaptı. 

TTB hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu, bunun ardından soruşturma açıldığını ve üst yönetimin gözaltına alındığını hatırlatan Memiş, bu milletin ekmeğini yiyen kimsenin bu ülkeye ihanet etmeye hakkı olmadığını, bunu yapanların da hak ettiği cezaya çarptırılacağını ifade etti.

Genel Başkanımız Metin Memiş, Kilis’teki UMKE ve 112 ekiplerini de ziyaret ederek, her zaman onların yanında olduğumuzu ifade etti. Canı pahasına sınırın iki tarafında da görev yapan sağlık personelinin bu çalışmasının takdire şayan olduğunu belirten Memiş, bütün sağlık çalışanlarıyla gurur duyduğunu kaydetti.

VALİ TEKİNARSLAN: SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA GURUR DUYUYORUZ


Genel Başkanımız Metin Memiş Kilis ziyareti kapsamında Vali Mehmet Tekinarslan’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Tekinarslan, ülkesi ve milleti için canını ortaya koyan bir sağlık ordusu olduğunu söyledi. Terörle mücadelede sağlık çalışanlarının büyük bir özveriyle görev yaptığını ifade eden Tekinarslan, sağlık çalışanlarıyla gurur duyduğunu ifade etti. Metin Memiş’in, bir sendika başkanı olarak sağlık çalışanlarını ziyaretinin önemli olduğunu söyleyen Tekinarslan, “Ülkemiz, terörle ve terör örgütleriyle bir mücadele içinde. Milletimiz bütün unsurlarıyla bu mücadelede devletinin yanında yer almaktadır. Bu mücadelemiz, terör unsurları tamamıyla yok edilene kadar sürecek” dedi. 

Genel Başkanımız Metin Memiş de konuşmasında, sağlık çalışanlarının terörle mücadelede üstlendiği görevin önemine vurgu yaptı. Vali Tekinarslan’ın her zaman sağlık çalışanlarının yanında olduğunu, sorunlarıyla yakından ilgilendiğini belirten Memiş, “Bu mücadele ülkesi ve milleti için gözünü kırpmadan ölüme koşan güvenlik güçlerimizin, sağlık çalışanlarının ve bu mücadele görev yapan bu milletin her ferdinin bu gayretiyle başarıyla sonuçlanacaktır. Sağlık çalışanı arkadaşlarımız burada böyle bir özveri ile çalışırken, Tabipler Birliği çıkıyor, bu mücadeleye savaş diyor, bir an önce sona ermesi çağrısında bulunuyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir” şeklinde konuştu. 

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DEMİR’E ZİYARET

Genel Başkanımız Metin Memiş daha sonra, Kilis İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Metin Demir’i de ziyaret etti. Sağlık çalışanlarının çalışmaları ve sorunları hakkında bilgi alan Memiş, her zaman sağlık çalışanlarının yanında yer alan Demir’e teşekkür etti. 
İl Sağlık Müdürü Demir de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sağlık çalışanlarının 7 gün 24 saat sahada olduğunu söyleyen Demir, “Arkadaşlarımız gerek güvenlik güçlerimizin gerekse vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için canları pahasına görev yapıyor. Biz her zaman çalışanlarımızla birlikteyiz. Sizin ziyaretiniz de bu açıdan önemli” dedi. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkanımız Metin Memiş, ziyaret kapsamında Kilis Devlet Hastanesi çalışanlarıyla da bir araya geldi. Burada konuşan Memiş, sağlık çalışanlarının terörle mücadelede güvenlik güçlerinin hemen arkasında sağlık çalışanlarının olduğunu kaydetti. Bu bölgede görev yapmanın zorluğuna işaret eden Memiş, “Burada mücadele etmek, vatan sevgisinin bir göstergesidir. Hastaneye bomba düştüğünde, yaralanan bebeği alıp, burayı terk etmemek yaşatma arzusunun destansı bir örneğidir. Kilis Devlet Hastanesi’ne bomba düştüğünde hemen buraya geldik, sağlık çalışanı arkadaşlarımızın yanında olduk. Bütün sağlık çalışanı arkadaşlarımızın kahramanlık hikayelerine şahitlik ettik” dedi.
  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo