LİSANS TAMAMLAMADA İLK MEZUNLARIMIZI VERDİK
15 Haziran 2017, Perşembe

Sağlık-Sen olarak haklı bir gururu yaşıyoruz. 2014 yılında Genel Merkezimizce düzenlenmiş olan Ebeler ve Hemşireler Haftası programında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın vermiş olduğu sözlerden biri olan Lisans Tamamlama ile ilgili ilk defa bir meslek grubuna özel olarak kanun çıkarılarak 2015 yılında lisans tamamlama programları açılmasını sağlayarak sağlıkla ilgili üst öğrenim bitiren sağlık çalışanlarına fakülte mezunu olma imkanı sağlamıştık.

Yoğun çaba ve emeklerimiz neticesinde açılan programlara şuana kadar 80.000 civarında arkadaşımız başvuru yaptı ve ilk mezunlarını bu yıl verdik. Bizler de yoğun iş temposu altında fedakarca çalışan birçok arkadaşımızın hayalini gerçekleştirerek daha fazla maaş ve emekli aylığı almalarına sebep olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Sendikacılık daima emek ve mücadele işidir. Sağlık-Sen olarak yapmış olduğumuz kazanımların hepsinde yoğun mücadele ve emek bulunmaktadır. Tüm kazanımların takipçisi olmak gerekmektedir. Lisans tamamlamada üst öğrenim olarak kabul edilmeyen Acil ve Afet Yönetimi ile ilgili programın açıldığı ilk günden itibaren Genel Merkezimiz tarafından gerek Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile gerekse YÖK ile görüşülerek üst öğrenim olarak kabul edilmesini sağladık ve ilk mezunlarımızı vermeden bu sorunu çözerek bu bölümü okuyanları mağdur etmedik ve hak kaybının önüne geçtik.

Bizler her daim ilk günkü aşkla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın haklarını korumak ve yeni kazanımlar elde etmek için mücadelemize devam edeceğiz. Onurlu mücadelemize devam ederken kazanımlarımızı ve emeğimizi sahiplenmeye çalışanlara izin vermeyeceğiz.

 

                                                                      Recep KURUM                                                                               SAĞLIK-SEN ADANA ŞUBE BAŞKANI

 

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo