Sağlık Sen İzmir'de Yetkili Sendika Oldu
29 Mayıs 2017, Pazartesi

Sağlık Sen İzmir Şubeleri, sağlıktaki kurumlarda yetkili sendika oldu.  Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir ortak yaptıkları açıklamada,  “Tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de yetkili sendika Sağlık Sen oldu. Özveriyle çalışan tüm Sağlık Sen ailesine teşekkür ederiz” dedi.

İzmir’de yetki yarışında İzmir Sağlık Sen Şubeleri galip geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım,  Üye sayılarını 5182’den azimle çalışarak 8240’a ulaştırdıklarını belirten Yıldırım,  “22 yıllık Sağlık Sen tarihinde İzmir’de bir ilki  başarmanın onurunu, gururunu ve sevincini Hep birlikte yaşıyoruz. İzmir 1 Nolu Şubesi olarak %52 oranla diğer sendikaların toplam üye sayısından fazlayız. 20 kurumun 18 de yetkili ve etkiliyiz” dedi.

Sendikacılığı koltuk, makam olarak görmek yerine sorunlara çözüm olma adına sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yanında olma hedefiyle yola çıktıklarını anlatan Yıldırım, “Yapılan bir haksızlık ve mağduriyet varsa karşısında olduk. Üyelerimizin dertlerini kendi derdimiz gördük. Kimseyi Ötekileştirmeden Herkesin ve de herkesimin güçlü sendikası olduk. İzmir’deki sağlık ve sosyal hizmet çalışanı arkadaşlarımızda yetkiyi Sağlık Sen e vererek Bizleri Onurlandırmıştır. Sağlık sen olarak İzmir Türkiye de hızla büyüyen Tek şehirdir. Düne kadar yaptığımız çalışmalar ortadadır. Artık sorumluluğumuzun daha da artığını görüyor ve o bilinçle hareket ediyoruz. Düne kadar saha da olmayan sadece yetki sürecinde çalışanları sıkıştırıp üye yapanlardan da olmadık. Ne yalana Ne de iftiraya bulaşmadık. Sendikacılığı kendi şahsımıza menfaat ve çıkarımız  içinde kullanmadık. Hep söyledim söylemeye de devam edeceğiz. Sendikacılığı Bir Meslek olarak yapmadığım Mevki Makam peşinden koşma adına değil her şeyden önce Sağlık çalışanlarının yaşanan sorunları çözümü adına bulunduğumuz sürece elimizden geleni yapmak çözülmeyen sorunları çözmektir” diye konuştu.

Başkan Yıldırım'dan Teşekkür 
Yıldırım, 'Geçmiş Dönem Başkanlarına, Yönetim Kurulu Üyelerine , Kıymetli Temsilci Arkadaşlarımıza, bizlere güvenen ve destek olan değerli üyelerimize , İzmir 2 No'lu şubemiz ve İzmir Üniversiteler  Şubemize Emeği Geçen Tüm Gönül Dostlarına,  Şahsım ve İzmir 1 Nolu Şube Yönetim Kurulu Adına Teşekkür Eder Saygılar Sunarım' dedi. 

 

Sağlık Sen 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, şubelerinin üye sayısını 3257’den 3614’e yükselttiklerini belirterek,  “Bundan 26 ay önce “Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük sendikasına İzmir’de de en büyük olmak yakışır. Bu da bizim boynumuzun borcudur” sloganıyla çıktığımız bu yolculukta amacımız İzmir kalesinin burçlarına Sağlık Sen bayrağını dalgalandırmaktı. İzmir sağlığında farkındalık oluşturmak adına yaptığımız tüm çalışmalar ve kazanımlar üyelerin nezdinde kabul gördü ve yetkiyi bayraklaştırdık. Hamd olsun, göreve gediğim 2 yıl 2 ay gibi kısa bir sürede İzmir'de sağlık sen bayrağını göndere çektik. İl Genelinde Yetkili sendika olduk. Allah bizlere bu ulvi görevde İzmir gibi bir yerde 17 yıllık hasreti sonlandırma görevini de bizlere nasip ettiği için Allah'a şükürler olsun. Hangi kurumda, nerede bir sağlık çalışanı varsa onun üzüntüsüne ortak olmak, sevincini paylaşmak, dertleriyle kederlenmek, sorunlarına çözüm, yaralarına merhem olmak için var gücümüzle birlikte sahada temsilcilerimizle birlikte çalıştık” dedi.

“Bu Başarı Hepimizin”
Sağlık-Sen olarak, üyelerin  verdiği yetki emanetine en iyi şekilde sahip çıkacak, sorunlarını çözüme, taleplerini kazanıma dönüştüreceklerinin altını çizen Özdemir, şunları söyledi: “Sorunların çözümü için her mecrayı değerlendirecek, her platformu sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının konuşulduğu ve çözüm üretildiği mekanlara dönüştüreceğiz. Bu yolculukta desteğini hiç bir zaman esirgemeyen Genel Başkanımız Metin Memiş'e ve tüm Genel Başkan Yardımcılarımıza, şube başkanlarıma, özverili çalışmalarınızdan dolayı yönetim kurulu adına tüm ilçe başkanlarımıza, tüm temsilcilerimize, her daim desteklerini esirgemeyen dostlarımıza ve büyüklerimize, ve bizlere emanet olarak verdikleri imza ile destekleyen üyelerimize, ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler birlikte güçlüyüz. Bizler birlikte, kocaman bir aileyiz. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan yaptığımız çalışmalar adına hepinize şükranlarımı sunuyorum. Başarılı özverili çalışmalarınız için hepinizden Allah razı olsun.  Bu başarı hepimizin”

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo