KOZAN DEVLET HASTANESİ SENDİKA ODAMIZIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK
10 Nisan 2017, Pazartesi

Kozan Devlet Hastanesi sendika odamızın açılışını Adana AK Parti Milletvekili Sayın Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR, Kozan AK Parti İlçe Başkanı Sayın Veli GELEBEK ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sayın Sevil CAN’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Bu önemli günde aynı zamanda 2007 yılından beri Sağlık-Sen Kozan İlçe Başkanlığımızı yapan Çağlar ÇOBAN’ın Adana Ağız ve Diş Hastanesine müdür yardımcısı olarak atanması nedeniyle yerine Sağlık-Sen Kozan İlçe Başkanı olarak atanan Kozan Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü İdris SÜREK arasında devir teslim töreni yaparak hizmetlerinden dolayı Çağlar ÇOBAN’a plaket takdim ettik.

Sendika odamızın açılış konuşmasında Adana AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR sendikanın öneminden bahsederek “Sendika hizmetin sunanları ile sunulanları arasında köprüdür. Bugün sağlıkta başarıyı konuşuyorsak hep istikrardan, gayretten ve gecesini gündüzüne katmaktan bahsediyoruz. Burada sadece sendika temsilcileri değil sağlık sektörünün her bir bireyi olanca gayretiyle çalışıyor. 15 gün önce sağlık bakanımız geldiğinde gördünüz ki sağlık bakanı kendi çalışanlarından daha az çalışan bir bakan değil. 2002 yılından beri bu böyle. Günde 16 saat mesaiyi sağlık hizmetinin daha iyi olması adına harcıyoruz. Bu millet için ne yapsak azdır. Bu millet için günde 16 saat değil 24 saat harcasak yine azdır. Çünkü ecdadımız bu topraklar için sadece uykusunu değil kanını canını da verdi. Ecdadımızın kan ve can verdiği bu ülkenin insanına hizmet etmek bizim için hizmetlerin en şereflisidir. Bu sebeple ben hem sağlık sektöründeki arkadaşlarımızın hizmetleri hem Sağlık-Sen’in Kozan’da, Adana’da ve farklı yerlerde ürettiği hizmetlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah Çağlar ÇOBAN kardeşimizin bıraktığı bayrağı İdris SÜREK kardeşimiz daha ileri götürecektir. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı daha ileri daha yukarı doğru taşımak lazım. Bu hepimiz için böyle. Milletvekili bayrağı bırakırken  daha yukarı bırakılmak üzere bırakıyor. Sendika yetkilisi, ilçe başkanı, kadın kolları başkanı da öyle. Onun için bayrak yarışında biz azami dikkat ve hızı ön plana alarak bu millet için, bu memleket için ve bu ülke için çalışacağız. Biliyorsunuz yetkili ama sorumlusunuz. Yeni dönemin işareti hem yetkili hem sorumlu olmak. Yetki var ama sorumluluk yok anlayışından hem yetki hem de sorumluluk var anlayışına geçiyoruz. Hem yetkilisin hem sorumlusun. Yetkilerinizi memleket için sorumluluklarınızı da ülke için kullanacağınıza inanıyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hastanemize bu büro hayırlı uğurlu olsun. Bereketli hizmetlere vesile olsun. ”  dedi.

Şube Başkanımız Recep KURUM “2008 yılından beri yetkili olduğumuz Kozan Devlet Hastanesinin eski binasında fiziki imkansızlıklar nedeniyle sendika odamızı açamamıştık. İstikrarla gelişen Türkiye ile sağlık alanında önemli yatırımlara imza atıldı. Adana’mızın önemli ilçelerinden biri olan Kozanda da ilçemize yakışır yeni hastane binamız hizmete girdi. Bu önemli tesisin Adana’mıza ve Kozan’ımıza kazandırılmasında emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yeni hizmet binasının faaliyete geçmesi ile birlikte bize tahsis edilen sendika odamızın açılışına teşrif eden siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bugün aynı zamanda 2007 yılından beri ilçe başkanlığımızı yapan Çağlar Çoban kardeşimizin Adana Ağız ve Diş Hastanesine müdür yardımcısı olarak atanması nedeniyle yerine İdris Sürek kardeşimiz atanmış olup ilçe başkanlığı devir teslimi yapılmıştır. İki kardeşimize de yeni görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo