112 ÇALIŞANLARIMIZA YAPILAN ŞİDDETİ KINIYORUZ...
10 Şubat 2015, Salı

Türkiye nin büyük konfederasyonu MEMUR-SEN ve iş kolunda  en büyük memur sendikası olan Sağlık sen Şube Başkanı Recep Akdoğan  dün  gece 1 Nolu 112 Acil İstasyonunda çalışan 2 şoför 3 Att sağlık çalışanlarına yapılan şiddet ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

           

Yaşanan fiili şiddeti lanetlediklerini söyleyen Sağlık- Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep Akdoğan, “Kırıkkale 1 Nolu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda çalışan sağlık ekibine, bir vaka sırasında hasta yakınları tarafından saldırı gerçekleşmiştir. Saldırı esnasında sağlık çalışanlarımız darp edilmiş ve sözlü hakaretlere maruz kalmışlardır. Yaşanan bu sözlü ve fiili saldırı olayını şiddetle kınıyoruz. Gece gündüz demeden, yılın 365 günü vatandaşlarımıza sıhhat olmaya çalışan, sağlık çalışanlarımıza yapılan bu saldırılar gün geçtikçe şiddetini arttırmaktadır. Sağlık çalışanlarına yapılan bu şiddet olayları konusunda vatandaşlarımızı duyarlılığa davet ediyoruz. Sağlık ekibinde çalışanlar sizin ailenizin herhangi bir ferdi de olabilirdi. Son yıllarda alınan tedbirlere ve caydırıcı uygulamalara rağmen yine de şiddet çirkin yüzünü göstermeye devam etmektedir. Maalesef insanlar, Bay bayan ayırt etmeden sağlık çalışanlarına bile şiddeti bir hak arama ve cezalandırma yolu olarak görüp, uygulamaktan geri durmamaktadırlar.

 

Şiddet asla bir hak arama yolu değildir ve olamaz. Bunu yapanlar sonucuna katlanacak ve şiddetin bir hak olmadığını göreceklerdir. Bu şiddet olayına karşın yasal resmi işlemler Sağlık Müdürlüğümüzce Sağlık Bakanlığımıza  bildirilmiş olup, gerekli her türlü hukuki işlemler başlatılmıştır. Bu tür ilkel yollara başvuran kişilerin hak ettiği cezaya çarptırılması için gerekli her türlü işlem yapılacaktır. Biz de Sağlık- Sen Kırıkkale Şubesi olarak; bu olayda ve tüm şiddet olaylarında sonuna kadar üyelerimizin ve bütün sağlık çalışanlarımızın özellikle burada fiili ve sözlü saldırıya uğrayan arkadaşlarımızın her zaman  yanında olacağız. Bu tür üzücü olayları sonuna kadar takip edecek ve sonuçlandırılması için gerekli her türlü desteği vereceğiz” dedi.

  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo