Memiş: Bayrak ve Vatan Sevdalısı Bir Sendikal Anlayışa Sahibiz
22 Mart 2017, Çarşamba

Genel Başkanımız Metin Memiş, sendikacılığı ücret boyutuna hapsetmediğimizi, bu ülke ve millet sevdamızın sorumluluklarımızı artırdığını söyledi. Şimdiye kadar vesayetin deşifresi için mücadele ettiğimizi söyleyen Memiş, darbelere ve darbecilere her zaman karşı durduğumuu kaydetti.

Genel Başkanımız Memiş, Malatya Şubemizin İl Divan Toplantısı’na katıldı. Burada güncel konular ve sendikal çalışmalarımıza yönelik değerlendirmelerde bulunan Memiş, 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in bayrak ve vatan sevdalısı bir sendikacılık anlayışına sahip olduğunu söyledi. Memiş, “Biz 15 Temmuz’da kahpece ve haince bir işgal girişimine hep beraber şahit olduk. Biz Çanakkale Destanı ile büyüyen bir nesil olarak Çanakkale’de destan yazan atalarımız gibi nasıl destan yazacağımızı bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. 15 Temmuz gecesini iliklerine kadar yaşayan illerden birisi de Malatya. Ben de bu vatanın bir evladı olarak o geceyi maalesef iliklerime kadar hissettim. Bunun yanında o gece yeni bir dirilişin nasıl başladığına da şahitlik ettim. 15 Temmuz gecesinde Memur-Sen teşkilatı olarak Cumhurbaşkanımızın ‘Meydanlara inin’ açıklamasından önce bir milyon üyemize mesaj atarak üyelerimizi meydanlara davet ettik. Biz de Memur-Sen genel merkezi olarak meydanlara indik” dedi.

BU ÜLKENİN MAYASI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Memur-Sen’in vatan sevdası anlayışına sahip olduğunu dile getiren Memiş, “Bizim sendikacılığımızı eleştirdiler, ‘Böyle sendikacılık mı olur?’ dediler. ‘Siz milletin özlük haklarını düşünün’ dediler. Biz de dedik ki; ‘Eğer yaşadığınız ülkede yarın sabah uyandığınızda ne ile karşılaşacağınızı bilmiyorsanız, aldığınız hiçbir özlük hakkının bir anlam ve önemi yoktur. 15 Temmuz gecesi işgal girişimi gerçekleşmiş olsaydı, hangi özlük hakkını almış olursanız olun neye yarardı?’ İşte biz Memur-Sen ailesi olarak gece yastığa başımızı koyduğumuzda daha güçlü ve umutlu bir Türkiye’ye uyanmak istiyoruz. Bu anlamda da vatan ve bayrak sevdası ile sendikacılık yapıyoruz. Biz hep beraber millet olarak 15 Temmuz’da ve sonrasında sabahlara kadar nöbet tuttuk. Ama asıl nöbetimiz şimdi başlıyor. Bundan sonra Memur-Sen ve Sağlık-Sen ailesi olarak daha çok çalışacağız, daha çok mücadele edeceğiz. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara inat bu ülkenin mayası olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Referandum sürecine de değinen Memiş, mevcut sistemin Türkiye’yi istikrarsızlaştırdığına dikkat çekerek, 16 Nisan ile beraber bunun geride kalacağını aktardı. Memiş, “Referandum Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren önemli bir süreç. Ancak bu süreci çok yalan ve yanlış ifadeler ile milletimize anlatıyorlar. Eğer ‘evet’ çıkarsa tek adamlık gelecek diye millete yutturmaya çalışıyorlar. İstikrarsız dönemlerin olduğu bir Türkiye’yi, koalisyon dönemlerinin olduğu bir Türkiye’yi, iki başlılıktan dolayı kavgaların olduğu bir Türkiye’yi maalesef hep beraber yaşadık. Ama inşallah 16 Nisan ile beraber tüm bu olumsuzlukları geride bırakacağız, daha güçlü ve daha istikrarlı bir ülke olacağız” şeklinde konuştu.

16 NİSAN’DA ESKİ TÜRKİYE’DEN YENİ TÜRKİYE’YE GEÇİŞ OLACAK

Referandumun Eski Türkiye’den Yeni Türkiye’ye geçiş olacağını söyleyen Memiş, “Vesayetin deşifresi için mücadele etmiş bir emek örgütü olarak millet iradesini ve milli iradeyi önemsiyoruz. Emeğin ve ekmeğin kutsallığına inandık, mücadelesini verdik. Her kaos ortamı, her darbe dönemleri en çok kamu görevlilerini mağdur etti. Askeri darbeler de uçan anayasalar da kamu görevlilerini etkiledi. Orta sınıf vatandaşlarımızım etkiledi. Bu milletin temel unsurlarını etkiledi. Bundan sonra bu tarz krizlerin yaşanmaması, kimsenin ekmeğimizle oynamaması için yönetimde kalıcı bir istikrar istiyoruz. Bu sebeple 16 Nisan’da ‘evet’ diyoruz” şeklinde konuştu.

Evet derken ‘Dünya beşten büyüktür’  iradesine sahip çıktığımızı söyleyen Memiş, “Mazluma el uzatan güçlü Türkiye ideali için çalışıyoruz. Bu ülkenin bağımsızlığına halel getirecek her ne varsa karşı duruyoruz. Dün toprak olarak bizimle olan ve fakat bugün dahi gönlümüzde capcanlı yaşayan iklimlere bu iradeyle sesleniyoruz. Çünkü biz; Sendikacılıkta Yerli ve Milli Ses, Evrensel Mücadeleye Yeni Bir Nefesiz.” Şeklinde konuştu.

YILDIRIM: 16 NİSAN DİRİLİŞ VE YÜKSELİŞ GÜNÜ OLACAK

Memur-Sen Malatya Temsilcisi Kerem Yıldırım ise, 15 Temmuz sürecine değinerek, “15 Temmuz’dan sonra yaşadığımız süreç, bizleri ne yapmamız gerektiği konusunda acı bir şekilde ikaz etti. Bu süreç demokraside uyuyanların her zaman kaybettiğini, uyanıkların ise her zaman kazandığını gösterdi. Bize bir şey daha gösterdi ki bu millet çok uyanık ve feraseti açık bir millet ve ne yapacağını çok iyi bilen bir millettir. Biz bunu 15 Temmuz’da çok net bir şekilde gördük, inşallah 16 Nisan’da da göreceğiz. 16 Nisan yeni bir dirilişin ve yükselişin günü olacak” diye konuştu.

BİNGÖL: M. AKİF İNAN’IN İZİNDEN GİDİYORUZ

Malatya Şube Başkanımız Mehmet Bingöl de konuşmasında, “Kurucu Genel Başkanımız merhum Mehmet Akif İnan’ın çizdiği yolda kararlı ve korkusuzca, hak mücadelesini sürdürmeye, o gün belirtilen misyonun bugün de izinde gideceğimize kararlıyız. Biz sendika üyeliğinin sıradan atılan bir imza olmadığını biliyor, bunu, maddi ve özlük haklarının korunması ve savunulması için bizlere teslim edilen bir emanet olarak görüyoruz. Biz, insanlığımızın ve inancımızın gereği olarak kendi ailemizden, sosyal yaşantımızdan ve uykumuzdan feragat ederek ciddi bir mücadelenin içerisindeyiz. Sendikacılığın ancak vizyon ve ilkelerle yürüyerek ayakta kalacağını biliyoruz. Bunun yanında temsilci ve üyelerimizin görüş ve önerilerini her zaman ilke edindik ve edinmeye devam ediyoruz. Biz büyük bir aileyiz, biz birlikte güçlüyüz. İnşallah bu ülke için daha güzel hizmetlerde bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen Malatya Şubesinin öğretmenevinde düzenlenen İl Divan Toplantısına Genel Başkanımız Metin Memiş’in yanı sıra, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erhan Berk, Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, Malatya Şube Başkanımız Mehmet Bingöl, şube yönetim kurulu üyeleri ve temsilcilerimiz ve üyelerimiz katıldı.


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo