SAĞLIK SEN ADANA İŞTİŞARE TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
23 Ocak 2017, Pazartesi

Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak çalışanlarımızın moral ve motivasyonlarını arttırarak çalışma ortamındaki sıkıntılarını çözüme kavuşturmak adına kurum idarecilerimizle ortaklaşa düzenlediğimiz toplantılara Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi idarecileri, servis sorumluları ve çalışanları ile devam ettik. Geniş katılımlı toplantıya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterimiz Op. Dr. İbrahim Ethem Özsoy, İdari Hizmetler Başkanı Hakkı Ege ve Mali İşler Başkanı Enver Çelik katılımları ile bizlere şeref verdiler.

Toplantının açılış konuşmasında Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Sinan Özler; Yıl içerisinde siz değerli çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu arttırmak adına kısa sürelide olsa yoğun iş temposundan uzaklaştırmak adına ara ara bu etkinlikleri düzenleyerek elimizden geldiği kadar moral ve motivasyonunuzu yüksek tutmaya çalışıyoruz. Bu etkinliğin düzenlenmesinde katkılarından dolayı Sağlık-Sen Şube Başkanımız Recep KURUM a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu güzel günde iyi vakit geçirmek ve daha iyi hizmet sunmak adına sorun ve sıkıntılarınızı en temelde çözme, vizyonumuzu ve misyonumuzu en kaliteli şekilde sunma adına bu organizasyonu yerine getirdiklerini söyledi.

Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İbrahim Ethem Özsoy selamlama konuşmalarında sağlıkta kalitenin yükselmesi ve sağlıkta dönüşüm programının birinci aşamasının başarıya ulaşmasının her sayhasında sizler vardınız. Bu işin mutfağında görünmeyen yerlerinde siz değerli sağlık çalışanları vardı. Şu an sağlıkta dönüşüm programının ikinci aşamasına başlayacaksak bu da sizin geçmişte göstermiş olduğunuz büyük katkıdan dolayıdır. Bizler her alanda sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. İdari ve mali başkanlarla birlikte çalışanların sorularını cevaplamaya hazır olduklarını belirtti.

Sağlık-Sen Adana Şube Başkanımız Recep KURUM selamlama konuşmalarında “Biz Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak her sene olduğu gibi bu yılda kurumlarımızda moral, motivasyon ve istişare toplantıları yapmaya devam ediyoruz. Çalışanlarımızla göz teması kurarak sorun ve sıkıntılarını ilgili makamlara ulaştırarak çözüm noktasında bir arada olmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda sadece ücret sendikacılığı yapmayarak toplumun değerlerini göz önünde bulundurarak insanı önemsiyor insanı merkeze alıyoruz. Ülkemiz bu günlerde çok hassas bir dönemden geçmektedir. Küresel güçler etrafımızı ateş çemberi içine alarak bizleri ateş çemberinin ortasında bırakmak istediği bir dönemde biz sadece sendikacılık yapmıyoruz, aynı zamanda devletimizin, milletimizin, bayrağımızın ve ezanımızın yanında durarak milli ve manevi değerlerimize sahip çıkıyoruz. Yakın zamanda Halep’e gittim. Orada devletsizliğin ne olduğunu devletsizlikle birlikte gelen fakirliği ve perişanlığı gördüm. Onun için hepimizin devletimize, milletimize ve milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkması gerekmektedir.  Sağlık-Sen olarak biz sizin özlük haklarınızı, mali ve sosyal haklarınızın geliştirilmesi için zaten ilgili mercilerle görüşüyoruz. Haklarınız korumaya kollamaya çalışıyoruz. Sizlerin temsilcileri olarak üzerimize yüklenen sorumluğun farkındayız ve sonuna kadar sizler için mücadelemiz devam edecek. Bir araya gelmişken şunları da tekrar söylemek istiyorum, hepimizin devletimize milletimize sahip çıkması gerekiyor. Devlet yoksa vatan yoksa hiçbir manevi değer yok. Ben bunu Suriye de gördüm. Duygulandığım ve üzüldüğüm için bunlardan daha fazla bahsetmek istemiyorum. Bu toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederek katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” diyerek tamamladı.


FOTO GALERİ  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo